وب سایت شهرستان طارم

نمايشگاه بهاره طارم آغاز به كار كرد

نمايشگاه بهاره شهرستان طارم در راستاي تأمين نيازهاي شب عيد مردم آغاز به كار كرد.

اين نمايشگاه از ظهر امروز تا 14 اسفند ماه جاري در مركز شهر آب‌بر برپا مي‌شود.مسئول برگزاري نمايشگاه بهاره طارم امروز اظهار داشت: تلاش شده در اين نمايشگاه ارزاق عمومي و نيازهاي اساسي مردم در اختيار آنها قرار گيرد.شيركوه سرپرست با بيان اينكه اين نمايشگاه از فردا به صورت رسمي آغاز به كار مي‌كند، ادامه داد: در اين نمايشگاه حدود 50 غرفه ارزاق و محصولات مورد نياز مردم را ارائه مي كنند.

وي با بيان اينكه اين نمايشگاه در فضايي به مساحت 2 هزار 500 متر مربع برپا شده است، افزود: در اين نمايشگاه شركت‌ها و واحدهاي توليد از سراسر كشور محصولات خود را به قيمت كارخانه عرضه مي‌كنند.
مسئول برگزاري نمايشگاه بهاره طارم با بيان اينكه در نمايشگاه شركت‌ها و واحدهاي توليدي محصولات خود را زير قيمت بازار عرصه‌ مي‌كنند، ادامه داد: در اين نمايشگاه محصولات با 15 تا 20 درصد زير قيمت بازار به همشهريان عرضه مي‌شود.
وي با بيان اينكه مكان خوبي براي برگزاري نمايشگاه در نظر گرفته شده است، افزود: طبق پيش‌بيني‌هاي استقبال خوبي از سوي مردم از اين نمايشگاه صورت مي‌گيرد.سرپرست با بيان اينكه شركت‌هايي از استان‌هاي تهران، آذربايجان شرقي و غربي، زنجان، كرمان، خراسان رضوي، فارس و اصفهان حضور دارند، اظهار داشت: كيف و كفش، پوشاك، خوار و بار و آجيل از جمله ارزاق عمومي عرضه شده در اين نمايشگاه است.وي ضمن انتقاد از مسئولان در عدم حمايت از برگزار كنندگان اين نمايشگاه گفت: متاسفانه براي اسكان مشكلاتي داشتيم كه اين مشكلات برطرف نشده است.مسئول برگزاري نمايشگاه بهاره طارم ادامه داد: ديشب افراد غرفه‌دار حضور يافته از ساير استان‌ها مجبور شدند تا تمام شب را در خوردوها بخوابند.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اسفند 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

چرا چهره شهری آب بر زیبا نیست؟

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم اسفند 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

محلات آب بر در سال 1335

این عکس هوایی در ۲ شهریور ۱۳۳۵ توسط نیروی هوایی ارتش از آب بر که در آن زمان روستایی با جمعیت تقریبی ۱۰۰۰ نفر بود ، گرفته شده است.

محلات آب بر در سال 1335 

درآن زمان آب بر شامل محلات زیر بوده است:
 
۱- امامزاده هاشم و عوف ۲- کن ایقی (میدان امام فعلی) ۳- عمله ۴-حاجی خیبر حیاطی ۵- حاجی رضا حیاطی ۶- ارباب لر انباری ۷- رزه حیاطی ۸- شارشارباشی ۹- حمام کوچه۱۰- کربلایی ایزد حیاطی ۱۱- علی خان حیاطی ۱۲- کرد محله ۱۳- آغدره ۱۴- پیرهمدان ۱۵- ایشیق لر ۱۶- ملا نور ۱۷- دیگه اسر ۱۸- چشمه خانسر
(لازم بذکر است تمامی این محلات درزلزله هولناک خرداد ماه ۱۳۶۹ با خاک یکسان شدند.)

برگرفته از:فتوبلاگ شهرستان طارم

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم اسفند 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

طرح جاده شفت- طارم- زنجان عملياتي مي شود

با تخصيص اعتبار از سوي معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري طرح جاده شفت- طارم- زنجان عملياتي مي شود.

با تخصيص 4 ميليارد تومان اعتبار از سوي معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري، طرح جاده شفت- طارم- زنجان از سال 90 عملياتي مي شود.به گزارش خبرنگار ما عملياتي شدن پروژه جاده تفت- طارم- زنجان علاوه بر تسهيل مسير ارتباطي استان هاي شمال غرب كشور با استان گيلان، در كاهش هزينه ها، دسترسي آسان، جذب گردشگر و كاهش حوادث جاده اي كمك قابل توجهي خواهد كرد.

بهره برداري از مسير 90 كيلومتري شفت- طارم- زنجان كه شروع برنامه اجرايي آن از مصوبات سفر دوم استاني هيئت دولت به استان گيلان به شمار مي رود، مي تواند در خروج شهرستان هاي فومن، شفت و طارم نقش برجسته اي داشته باشد.بنابراين گزارش خروج 87 روستاي طارم و 65 روستا در شهرستان هاي شفت و فومن از توابع استان گيلان، از بن بست، ضمن جلوگيري از مهاجرت روستائيان، شاهد شكوفايي و رونق اقتصادي در اين مناطق خواهيم بود.گفتني است تخصيص 4 ميليارد تومان اعتبار از سوي معاونت محترم نظارت راهبردي رياست جمهوري عمليات اجرايي اين طرح در سال 90 آغاز خواهد شد.

+ نوشته شده در  جمعه هشتم بهمن 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

گفتگو با جمشید انصاری درباره شهرک صنعتی طارم

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت شهرک صنعتی طارم گفت: مشکلی که در این شهرک همانند تمامی شهرک‌های صنعتی مناطق محروم وجود دارد، جذب سرمایه‌گذار است. ایده‌ای در این زمینه وجود داشت که سرمایه‌گذارانی که برای بار اول به منطقه مراجعه می‌کنند، در قدم اول با نوعی برخورد مواجه می‌شوند که از سرمایه‌گذاری منصرف می‌گردند. به همین دلیل بنا شد ستاد راهبری برای سرمايه‌گذاري در طارم تعیین شود تا همه کارها را انجام دهد.

انصاری تصریح کرد: وزارت صنایع و معادن نیز پذیرفته که طارم را جزو مناطق بسیار محروم اعلام کند که در این صورت تسهیلات بانکی با کمترین آورده شخصی پرداخت می‌شود؛ به گونه‌ای که با 20 درصد آورده، تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان ارائه می‌گردد. یک گروه هم طرح راهبری را در این زمینه انجام می‌دهد، تا سرمایه‌گذاران به‌خوبی در منطقه مستقر شوند. اگر این اقدامات به‌خوبی در منطقه صورت گیرد، ظرف 2 سال آینده، واحدهای صنعتی در این شهرک راه‌اندازی خواهد شد.

+ نوشته شده در  جمعه یکم بهمن 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

استفاده از استخرهای بادی در شهرستان طارم توسط آموزش و پرورش به صورت موقت

این طرح تا چند هفته دیگر به صورت پایلوت دراین منطقه به مرحله اجرا درخواهد آمد و در صورت مثبت ارزیابی شدن آن، در سایر نواحی نیز از این استخرها استفاده خواهد شد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در 9 منطقه آموزش و پرورش استان به علت نبود استخر، طرح‌های جایگزین برای آموزش رشته ورزشي شنا در مقطع سوم ابتدایی اجرا می‌شود.امیرنظری با بیان اینکه همه دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی باید در پایان سال تحصیلی گواهینامه آموزش مهارت شنا را دریافت کنند، ابراز کرد: متاسفانه در برخي از مناطق آموزش و پرورش فضای لازم برای اجرای این طرح وجود ندارد، اما با مطالعات صورت گرفته درصدد جبران این کمبودها هستیم.

وی استفاده از استخرهای بادی در ابعاد 13×4 متر را در شهرستان طارم یکی از این برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: این طرح تا چند هفته دیگر به صورت پایلوت دراین منطقه به مرحله اجرا درخواهد آمد و در صورت مثبت ارزیابی شدن آن، در سایر نواحی نیز از این استخرها استفاده خواهد شد.این مقام مسئول با تاکید براینکه استفاده از استخرهای بادی تا هنگام ساخت 7 استخر ویژه آموزش و پرورش در شهرستان‌هاي مختلف استان می‌تواند راهکار موقت مناسبی باشد، تصریح کرد: بودجه لازم برای اجرای این طرح اختصاص داده شده است.

وی همچنین به احتمال برگزاری اردوهای 7 روزه در تعطیلات نوروزی و یا در فصل تابستان برای دانش‌آموزان مناطق فاقد استخر اشاره کرد و افزود: در صورت اجرای این طرح دانش‌آموزان در مقاطع مختلف به شهرهای دارای استخر سفر کرده و در یک دوره فشرده آموزش‌های لازم را خواهند دید.نظری با بيان اينكه تا پايان امسال 70 درصد دانش‌آموزان استان تحت پوشش آموزش شنا قرار خواهند گرفت، افزود: با اجرای این طرح بیش از 14هزار دانش‌آموز مقطع سوم ابتدایی آموزش شنا خواهند ديد.

+ نوشته شده در  جمعه یکم بهمن 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

آغاز صدور شناسنامه های مکانیزه در شهرستان طارم

مراسم آغاز صدور شناسنامه مکانیزه بالای 15 سال شهرستان طارم با حضور مدیر کل ثبت احوال استان زنجان ،فرماندار ،امام جمعه ،مسئولین ادارات و خانواده معظم شهدای و ایثارگران شهرستان طارم برگزار شد.

حیدری رئیس اداره ثبت احوال شهرستان طارم گزارشی از عملکرد ثبت احوال شهرستان ارائه و عنوان کرد این اداره با کمترین نیروی انسانی توانسته است در رابطه ثبت وقابع حیاتی و همچنین صدور کارت ملی جز ادارات برتر شناخته شود  .وی با اشاره به عکس دار کردن شناسنامه ها ،اعزام ماموران خود اداره برای عکس دار کردن شناسنامه ها و صدور کارت ملی دانش آموزان در محل تحصیل و مدارس از اقدامات این اداره عنوان و از مدیر کل  خواستار تامین نیروی انسانی مورد نیاز را خواستار شد.

آغاز صدور شناسنامه های مکانیزه در شهرستان طارم

آقای حسینی مدیرکل ثبت احوال استان ضمن تقدیر از حضور خانواده های معظم و مسئولین محترم ادارات در این مراسم،از عملکرد اداره ثبت احوال طارم تجلیل نمود .وی با اشاره به ثبت وقایع حیاتی در ثبت احوال ،این امر را اصلی ترین امور حاکمیت عنوان نمود.ایشان نقش ثبت احوال را در توسعه و رشد کشور و طرح هدفمند سازی یارانه که پایه و اساس استفاده از اطلاعات ثبت احوال است چشمگیر بیان نمود . مدیر کل ثبت احوال طرح مکانیزه صدور شناسنامه را از چند جهت با اهمیت توصیف کرد و صدور این سند را آغاز ورود به دولت الکترونیک دانست.در این مراسم طرح مکانیزاه نمودن شناسنامه افتتاح و به تعدادی از منتخبین خانواده محترم شهدا ،جانبازان و ایثارگران و روسای ادارات شناسنامه مکانیزه خود را دریافت نمودند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نهم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

مطلب دریافتی:نارضايتي از قيمت گاز مايع+نتیجه پیگیری+نگراني اصناف طارم از وضعيت گاز مصرفي

تاریخ :۷ دی ماه ۱۳۸۹

با سلام و ادب
خدمت دوستان عرض شود که من نکاتي را در قالب سلندر گاز توضيح مي دهم تاشما قضاوت کنييد .

همشهريان و هموطنان عزيز . از انجايي که طارم از نعمت گاز شهري محروم است يکي از نيازهاي بعضي از اصنافي که امرار و معاش انها با گاز ميگذرد.اخيرا قيمت انرا بالاي 7 هفت هزار بر ما قالب ميکنند .براي امثال بنده که روزانه بيشتر از 5 عدد سلندر استفاده ميکنند.نکته مهم اينجاست که همه ميدانند و شما نيز بدانيد از هر پرس غذا بيشتر از 500 تومان براي ما نمي ماند.

اگر من و امثال من روزي با صرفه جويي دقيق 5 سلندر مصرف کنييم روزانه بيشتر از 40 هزار تومان بايد پول گاز بدهيم اگر روزي ميانگين 50 پرس غذا بفروشيم روزي 25هزار تومان درامد بنده ميشود .هموطنان عزيز خوهشا شما قضاوت بکنيد که با اين مبلغ و با 4 نيرو کار و کلي هزينه هاي ديگر که خودتان بهتر مي دانید؟بنده چکار کنم ؟

اگر از مسئولين دلسوز اين پيامرا مطالعه ميکند اگر دلش به حال ما نمي سوزد به حال روزي کارگران ما بسوزد خواهشمنديم مارا ياري نماييد يا اگر کسي کار خوب سراغ دارد بنده حقير را اطلاع نمايد وجدانا سريعا تغيير شغل ميدهم .
با سپاس

فرستنده : محمد شعباني

آدرس ایمیل :  M_shabani2276@Yahoo.com


تاریخ:۹ دی ماه ۱۳۸۹

با سلام و ادب خدمت تمامي هموطنان عزيز.
پيرو پيام قبلي مشکل گاز مصرفي اصناف . عزيزاني در فرمانداري نامه اي به ما دادن تا جهت احقاق حق اين قشر ضعيف جامعه به استان رفته تا شايد بتوانيم در شرکت نفت مشکلاتمان را حل نماييم که متاسفانه کسي به دادمان نرسيد که مجبور شديم با هماهنگي عزيزي به استانداري برويم . متاسفانه پيش هر کسي رفيم اما هيچ کس به دادمان نرسيد همه گفتند بايد با اين قيمت بالاي 7هزارتومان بسازيد.
در نهايت هيچ نتيجه اي نگرفيم.
از شما که پيام بنده را مطالعه مينماييد: اگر استاندار زنجان ويا جناب اقاي ريئس جمهور عزيز را ملاقات ميکنيد در مورد مشکل اصناف طارمي که از نعمت گاز شهري بي بهره اند ومجبور به استفاده با اين نعمت حياتي کسب روزيي مي نمايند.پيام ما بينوايان را برسانيد ممنون ميشويم.ايا انصاف است افرادي در شهرهاي داراي گاز شهري که بهاي سوخت انها کمتر از 100هزار تومان است کسب روزي کنند و ما در مناطق محروم ماهانه بالاي 2 ميليون تومان بهاي سوخت بدهيم با درامدي ناچيز .و در شهري با جمعيتي کم درامد و محروم؟ جناب اقايان مسئول خواهشمنديم در صورت امکان مارا ياري نماييد.

+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

نرخ های جدید پس از هدفمند کردن یارانه ها

معاون برنامه‌ريزي استاندار زنجان با اعلام نرخ های جدید نان در استان گفت: بر اساس دستور العمل های موجود مبنی بر تعیین قیمت نان در استان ها توسط خود استان ها، نرخ جدید نان در استان اعلام می شود و همه واحدهای صنفی باید با این نرخ نان را به مردم عرضه کنند.

علی اکبر کریمی در ستاد هدفمند کردن یارانه ها اظهار کرد: بر اين اساس قيمت نان لواش با داشتن وزن 160 گرمي از 25 تومان فعلي به 70 تومان افزايش يافته است. همچنین قيمت بربري 500 گرمي نيز از 75 تومان به 200 تومان، قيمت نان سنگك 250 تومان و نان تافتون 85 تومان می باشد. وی با بیان اینکه بايد قيمت انواع نان نيز توسط آزادپزها به اين قيمت‌ها كاهش يابد، ادامه داد: قيمت انواع نان به همه نانوايي‌ها ابلاغ شده و از چهارشنبه اول دي ماه نان بايد طبق اين تعرفه در همه نانوايي به مردم عرضه شود.


معاون عمرانی استانداری زنجان آقای سعید رفیعی در مورد نرخ‌های جديد خودروهاي سواری کرایه اعلام کرد کرایه زنجان به آب بر صندلی جلو و عقب هر دو 4000 تومان می‌باشد.(۵۰۰ تومان افزایش)

علی محمودی شهردار آب بر گفت:همسو با مدیریت شهری کشور آمادگی شهرداري را درخصوص اجرای مطلوب طرح اعلام نموده  و اظهار می دارم شهرداری با تمام قوا آمادگی کامل خویش را جهت برگزاری این طرح عظیم اقتصادی و ملی اعلام مینماید وتاکید میکنم تا پایان سال جاری هیچگونه افزایش خدمات شهری خصوصا در زمینه حمل و نقل عمومی و عوارض سطح شهر و بهای خدمات نخواهیم داشت .

نرخهای مصوب حمل مسافر در شهرستان طارم

کمیته حمل ونقل وسوخت شهرستان طارم طی اطلاعیه ای نرخ جدید کرایه خودرو های مسافربری را به شرح ذیل اعلام کرد:

ردیف

 مبدا-مقصد

قیمت قبلی( تومان)

قیمت جدید( تومان)

۱

آب بر- زنجان

۳۴۰۰

۴۰۰۰

۲

گیلوان- زنجان

۳۴۰۰

۴۰۰۰

۳

گیلوان- منجیل

۱۵۰۰

۱۸۰۰

۴

درام - زنجان

۳۷۰۰

۴۴۰۰

۵

چورزق- زنجان

۴۰۰۰

۴۸۰۰

۶

دستجرده- زنجان

۳۰۰۰

۳۶۰۰

۷

چورزق- آب بر

۱۶۰۰

۱۹۰۰

۸

آب بر- رشت

۴۰۰۰

۴۸۰۰

۹

آب بر- منجیل

۲۵۰۰

۳۰۰۰

۱۰

درام- گیلوان

۲۰۰۰

۲۴۰۰

۱۱

دستجرده –آب بر

۵۰۰

۶۰۰

۱۲

دستجرده- چورزق

۱۵۰۰

۱۸۰۰

۱۳

چورزق- گیلوان

۲۵۰۰

۳۰۰۰

۱۴

آب بر- گیلوان

۱۰۰۰

۱۲۰۰

۱۵

آب بر-درام

۱۰۰۰

۱۲۰۰

درصورت مشاهده هرگونه تخلف شماره خودروی متخلف رابه شماره 2822112 فرمانداری شهرستان و124 اداره بازرگانی وشماره 110 نیروی انتظامی اطلاع دهید.(کمیته حمل ونقل وسوخت شهرستان طارم)

چند نکته در مورد نرخهای مصوب حمل مسافر در شهرستان طارم :

۱-قیمت  گیلوان-منجیل قبل از هدفمندی یارانه ها ۲۰۰۰ تومان بوده است.یعنی این مابه التفاوت ۵۰۰ تومان ۱ سال از مردم گرفته می شده،و مسئولین خواب بودند.

۲-قیمت  آب بر-رشت قبل از هدفمندی یارانه ها ۳۰۰۰ تومان بوده است.یعنی این مابه التفاوت ۵۰۰ تومان ۱ سال از مردم گرفته می شده،و مسئولین خواب بودند.

۳-قیمت چورزق-آب بر ۱۹۰۰ تومان اعلام شده است.آیا واقعا این ۱۹۰۰ تومان تبدیل به ۲۰۰۰۰ تومان نخواهد شد.

۴-آب بر به زنجان(یا کلا طارم به زنجان)به دلیل وجود آژانس مسافربری آقای شریفی نظارت و حساسیت کافی بر آن وجود دارد.ولی طارم به منجیل(مخصوصا گیلوان-منجیل)به دلیل نبودن سازوکار نظارتی امکان بالا رفتن نرخ به دلخواه رانندگان وجود دارد.البته که آب بر به منجیل،این مسیر ۶۰ کیلومتری ۳۰۰۰ تومان هم برایش زیاد است.ولی مطمئن باشید به دلیل وجود راننده های غیر قانونی در این مسیر و تصمیمات فی البداهه آنها این مبلغ افزایش پیدا می کند.


****بعد از گذشت دو هفته از اجرای طرح تحول اقتصادی کیفیت نان ها به حالت سابق برگشت.وقتی با  شماره ۱۲۴ تماس می گیریم.می گویند کیفیت نان به ما مربوط نیست و با فرمانداری تماس بگیرید.تماس با فرمانداری هم بی نتیجه است و کیفیت نان ها به روال سابق خود برگشته است.

البته هم اکنون یک نانوایی آزاد پز سابق(نان تافتون)کیفیت خوبی دارد و همین امر باعث ایجاد صف در مقابل این نانوایی شده است.


اخیرا پست شروع به صدور برگه های اعتباری (مبلغ:۲۰۰۰ تومان)به سرپرستان خانوار کرده است تا با پر کردن آن و تایید مدارک سهمیه گاز مایع خود را دریافت کنند.(هر فرد ۲ عدد کپسول گاز در ماه)


رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي :قیمت مواد غذایی تا عید گران نمی شود

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت:با برنامه ریزی صورت گرفته قیمت مواد غذایی تا عید تغییر نمی یابد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحدمرکزی خبر ،حسنی ، با اشاره به وارد شدن به سومین هفته اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها افزود:به ثبات قیمت ها که وعده داده بودیم عمل کرده ایم وفراوانی مواد غذایی دربازار به وضوح دیده می شود.وی گفت: هم اکنون عرضه بر تقاضا پیشی گرفته و انبارها مملو از کالاست و جایی برای گرانی کالا وجود ندارد.رئیس اتحادیه بنکداران افزود: هموطنان در صورت مشاهده هرگونه گرانی و تخلف ، مراتب را به سامانه تلفنی124 اعلام کنند.


قبض های جدید آب،ساده و یکسان با یک رقم

مسعود خشایی در همایش هماهنگی سیاست های هدفمندسازی یارانه‌ها در بخش آب ویژه معاونان امور مشترکان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: باید تلاش کینم آثار اصلاح قیمت ها کنترل شود.معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور اعلام کرد : در قبض های جدید آب هزینه های مختلف (آبونمان، تبصره 3 و ...) حذف شده است و قبض‌ های یکسان با یک عدد به مشترکان ارایه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو ، مسعود خشایی در همایش هماهنگی سیاست های هدفمندسازی یارانه‌ها در بخش آب ویژه معاونان امور مشترکان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: باید تلاش کینم آثار اصلاح قیمت ها کنترل شود.وی افزود : قبض‌های آب بسیار ساده طراحی شده‌اند تا تمامی مشترکان با هر رده تحصیلی و شغلی بتوانند ارقام آن را بررسی کنند.معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور در ادامه با تاکید بر ضرورت رصد کردن قبوض صادرشده با همکاری کنان ستادی شرکت‌ها پیش از توزیع، گفت : قبض نخست که صادر می‌شود، سخت‌ترین قبض است و اگر اشتباهی در آن رخ دهد تاثیر بدی دارد.

این قسمت به مرور کامل می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

شهرداری آب بر ،نام شهر را اشتباه نوشت!!!+عکس قلعه رودخان در هدر سایت شهرداری اب بر

این موضوع و عملکرد شهرداری آب بر و علاقمندی مردم در نظر سنجی طارم نیوز بر تغییر در این سازمان،ما را بر آن داشت تا در باره این موضوع مطلبی بنویسیم :در نوشتار قصد بر تشکر و تقدیر بود اما وب گردی در سایت شهرداری آب بر همه چیز را بر هم زد
 افتتاح سایت شهرداری آب بر با غلط نوشتاری:شهرداری آب بر نام شهر خود را اشتباه نوشت.

البته در این سایت یک اشتباه بزرگ دیده می شود .و آن این که نام شهر آب بر را بصورت آببر که غلط است نوشته اند.به نظر ما اصلا جالب نیست که مسول شهر نام شهر خود را اشتباه تایپ کند آن هم در جایی که تابلوی شهرداری در سطح جهان به شمار می رود،این موضوع باعث تعجب و ناراحتی تیم طارم نیوز را شد.ما هم قبول داریم که از این اشتباهات ایجاد می شود اما نه در این سطح که شهرداری نام شهر خود را اشتباه بنویسد.لازم می دانم بگویم که به خاطر این موضوع فعلا  سایت و اقدامات جدید شهرداری را در طارم نیوز قرار نمی دهیم.

شهرداری آب بر ،نام شهر را اشتباه نوشت!!!

برگرفته از: اخبار اختصاصی طارم نیوز

یک نکته جالب در هدر وبسایت شهرداری آب بر عکس "قلعه رودخان قرار دارد "که حداقل ۱۰۰ کیلومتر با آب بر فاصله دارد!!!

شهرداری آب بر ،نام شهر را اشتباه نوشت!!!+عکس قلعه رودخان در هدر سایت شهرداری اب بر

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

مسکن مهر 138 واحدی آببر دهه فجر افتتاح می شود

بهنام ابراهیمی با بیان اینکه پروژه احداث مسکن مهر شهر چورزق نیز دهه فجر کلنگ زنی می شود، ابراز کرد: ثبت نام و پالایش افراد متقاضی مسکن مهر چورزق در حال اتمام است و مسکن مهر این شهر با توجه به تعداد افراد متقاضی، ساخته شده و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.


وی ادامه داد: استقبال صورت گرفته از احداث مسکن مهر در منطقه چه در دور گذشته و برای پروژه 138 واحدی مسکن مهر آببر و چه مسکن مهر چورزق مطلوب است. به گونه ای که در واحدهای خود مالک که مالک زمین خود مردم هستند، دولت تسهیلات 20 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد به آنها پرداخت می کند و کسانی که زمین ندارند، دولت در صورت دارا بودن شرایط 4 گانه مسکن مهر از سوی این افراد، از آنها ثبت نام می کند و برای آنها مسکن می سازد.این مقام مسئول با اشاره به ثبت نام متقاضیان جدید در شهرستان، تصریح کرد: در گذشته خود بنیاد مسکن ثبت نام از متقاضیان جدید را انجام می داد، اما هم اکنون بر اساس مصوبه شورای مسکن استان این امر بر عهده اداره پست در همه شهرستان ها گذاشته شده است و هم اکنون در آببر و چورزق، اداره پست در حال ثبت نام از متقاضیان می باشد.


ابراهیمی یادآور شد: بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده، تاکنون حدود 200 نفر برای مسکن مهر در منطقه ثبت نام کرده اند و این ثبت نام نیز تا 15 الی 20 دی ماه ادامه خواهد داشت تا کسانی که متقاضی استفاده از مسکن مهر هستند، بتوانند با ثبت نام از این اقدام دولت بهره مند شوند. در این زمینه اطلاعیه های لازم و فراخوان مربوطه صادر شده تا افراد بتوانند در موعد مقرر ثبت نام کنند.رئیس بنیاد مسکن طارم خاطر نشان کرد: عموماً در مسکن مهر و در مواردی که متقاضیان خود مالک هستند، احداث مسکن به صورت ویلایی صورت می گیرد که به عنوان مثال در چورزق حداقل 60 نفر به صورت خود مالک وجود دارد. در بقیه موارد نیز احداث مسکن به صورت آپارتمانی صورت می گیرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

تا فروردین امسال، اولین جایگاه CNG طارم به بهره برداری می‌رسد

مراسم کلنگ زنی احداث جایگاه سی ان جی آب بر

مراسم کلنگ زنی جایگاه سی ان جی شهر آب بر با حضور امام جمعه- فرماندار- مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه زنجان - شهردار آب بر و جمعی از مسئولین محلی شهرستان طارم انجام گرفت این جایگاه در راستای هدفمندی یارانه ها و توسعه جایگاههای سی ان جی کشورجهت خدمات رسانی مطلوب به شهروندان درزمینی به مساحت 1556 متر مربع در ضلع جنوبی شهر آب بر ابتدای محور آب بر-زنجان  به  ارزش دو میلیاردوپانصد میلیون ریال ازمحل اعتبارات شهرداری آببرو مبلغ ده میلیارد ریال از محل منابع شرکت ملی نفت که مجموعا"به ارزش  000/000/500/12 ریال احداث خواهد شد.

مهندس عباسی مدیرعامل شرکت نفت منطقه زنجان اعلام کرد احداث این جایگاه در حداقل زمان ممکن در مدت 8 ماه به مرحله  بهره برداری خواهد رسید.شایان ذکر است بعلت عدم وجود جایگاه سی ان جی در شهرستان طارم خودروهای دوگانه سوز با مشکل سوخت گیری مواجه بودند که از این پس درمرکز شهرستان طارم مشکلی در این زمینه وجود نخواهند داشت 

شهرداری آب بر با همکاری شورای شهر، زمینی را در بهترین و مناسب‌ترین منطقه شهر آب بر به متقاضی این کار واگذار نمود تا این جایگاه در منطقه راه‌اندازی شود.

رئیس شورای شهرستان طارم گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا فروردین امسال و مطابق با تعهد پیمانکار، اولین جایگاه CNG منطقه به بهره‌برداری می‌رسد و مردم می‌توانند از این جایگاه استفاده کنند.جواد صفری با بیان اینکه کلنگ‌زنی احداث این جایگاه به تازگی انجام شده است، ابراز کرد: شهرداری آببر با همکاری شورای شهر، زمینی را در بهترین و مناسب‌ترین منطقه شهر آببر به متقاضی این کار واگذار نمود تا این جایگاه در منطقه راه‌اندازی شود.

وی افزود: همزمان با اینکه جایگاه توسط پیمانکار در دست احداث است، شهرداری نیز در حال رفع مسائل مربوط به سند این زمین می‌باشد تا در آینده مسائلی که همواره در مورد مالکیت این‌گونه زمین‌ها به وجود می‌آید، به وجود نیاید و پیمانکار بتواند با فراغ بال در این زمینه فعالیت کند.این مقام مسئول با بیان اینکه هم‌اکنون حفاری‌های لازم برای گازکشی در داخل شهر آببر در حال انجام است، بیان کرد: در صورتی که گازرسانی به شهرستان صورت گیرد، دیگر مشکل خاصی در زمینه احداث این جایگاه در شهرستان وجود نخواهد داشت و مطابق برنامه‌ریزی‌ها، این جایگاه فروردین امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس شورای شهرستان طارم تصریح کرد: به دلیل اینکه احداث جایگاه CNG هزینه زیادی دارد، معمولا بخش خصوصی تمایل چندانی به سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها ندارد و تنها این بخش دولتی است که حاضر به انجام و احداث این قبیل جایگاه‌هاست که باید با ارائه مشوق‌ها، زمینه حضور بخش خصوصی را در این بخش فراهم کنیم.صفری با بیان اینکه برای احداث این جایگاه در طارم، پیگیری‌های زیادی از سوی مسئولان شهرستان صورت گرفته است، عنوان کرد: به دلیل اینکه در منطقه جایگاه CNG وجود ندارد، مردم به اجبار در شهرهای اطراف اقدام به سوخت‌گیری می‌کنند که این امر اصلا مقرون به صرفه نیست که امیدواریم با احداث این جایگاه، این مشکل مردم منطقه رفع گردد.

البته این گفته های آقای صفری مربوط به قبل از آزاد شدن قیمت CNG می باشد!!!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

دانلود مراسم دهه محرم در شهرستان طارم

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم آذر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

اجرای نمایش تعزیه حربن یزید ریاحی در مزار شهدای شهر آب بر

در آستانه عاشورای حسینی نمایش تعزیه حر بن یزید ریاحی به مناسبت ایام محرم توسط گروه تعزیه حضرت علی اکبر (ع) انجمن نمایش شهرستان طارم در مزار شهدای شهر آب بر اجرا  شد.

 اجرای نمایش تعزیه حربن یزید ریاحی در مزار شهدای شهر آب بر

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم، این مراسم که در مزار شهدای شهر آب بر برگزار شد با استقبال گرم مردم شهید پرور آب بر مواجه شد. این تعزیه واقعه توبه و پیوستن حر بن یزید ریاحی به یاران امام حسین (ع) و شهادت ایشان را در صحرای کربلا برای عموم به نمایش می گذارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

مصوبات استانی سفر هیات دولت به استان زنجان اعلام شد(مصوبات مربوط به شهرستان طارم)

معاون اول رييس جمهور با بيان اين‌كه استقبال پرشور و بي‌نظير مردم در سفرهاي استاني در استان‌هاي مختلف با يكديگر قابل مقايسه نيست، گفت: هر استان پرشورتر و بي‌نظيرتر از استان‌هاي ديگر به استقبال رييس جمهور محبوب مي‌آيند.به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدرضا رحيمي پس از برگزاري جلسه استاني هيأت دولت كه در مركز استان زنجان برگزار شد، در نشست خبري ضمن قدرداني از حضور بي نظير و باشكوه مردم اين استان در استقبال از هيأت دولت اظهار داشت: هيأت دولت تمام تلاش خود را به كار گرفت تا مصوباتي براي جبران عظمت مردم استان زنجان و در راستاي رفع نواقص، ارتقاء و پيشرفت اين استان به تصويب برساند.

مصوبات استانی سفر هیات دولت به استان اعلام شد(مصوبات مربوط به شهرستان طارم) 

مبلغ ‌١٢٥٠ ميليارد ريال طي پنج سال به صورت هزينه‌اي و عمراني علاوه بر بودجه هاي فرهنگي مصوب ساليانه دستگاه‌ها براي اجراي پروژه ها و امور فرهنگي استان زنجان به شرح ذيل در اختيار شوراي برنامه ريزي و توسعه استان قرار مي گيرد تا حسب مورد با رعايت عدالت، ظرفيتها و نيازها پس از تاييد کميسيون فرهنگي هيات دولت هزينه شود:

 ‌١. ارتقاء فرهنگ عمومي و توسعه كمي و كيفي فعاليتها و فضاهاي فرهنگي با تأكيد بر معارف، معيارها و ارزشهاي والاي اسلامي.

 ‌٢. توسعه و ساماندهي فعاليتهاي فرهنگي و ديني و توسعه فضاها و اماکن ديني و مذهبي و تقويت فعاليتهاي فرهنگي بانوان.

 ‌٣. ترويج فرهنگ پايداري، ايثار و شهادت و توسعه و تقويت فعاليتها و زيرساختهاي فرهنگي ايثارگران و ساماندهي مواريث فرهنگي.

 ‌٤. تکميل، تجهيز و توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي و حمايت از ورزش حرفه‌اي همگاني و افزايش نشاط و شادماني جوانان و نوجوانان.

 ‌٥. توسعه و تقويت برنامه هاي ديني، قرآني، نهج البلاغه وسيره اهل بيت عليهم السلام و توسعه و تجهيز مراکز قرآني و مدارس علوم ديني.

 +در زیر مصوبات دور سوم سفر ریاست جمهوری به طارم لیست میشود:(بیشتر مصوبات استانی بوده و برای کل شهرستانهای استان مشترک میباشد)

+اختصاص مبلغ ‌٨٠ ميليارد ريال براي مرمت و ساماندهي آثار شاخص تاريخي و فرهنگي استان با اولويت بناهاي مذهبي، راسته بازارهاي تاريخي و بافت تاريخي خيابان امام خميني(ره) و آزادسازي حريم آثار تاريخي طي سال‌هاي ‌١٣٩٠ تا ‌١٣٩٢.

 +اختصاص مبلغ ‌٤٢ ميليارد ريال براي تکميل ساماندهي گلزار شهداي استان طي سالهاي ‌١٣٩٠ تا ‌١٣٩٢.

+اختصاص اعتبار جهت احداث و تجهيز دفاتر خبري شهرستانها طي سالهاي ‌١٣٩٠ و ‌١٣٩١.

 +اختصاص مبلغ ‌١٤ ميليارد ريال جهت کمک به تأمين و احداث مسکن ‌٢٨٠ نفر از (ايثارگران) استان (به ازاي هر نفر ‌٥ ميليون تومان) طي سالهاي ‌١٣٩٠ و ‌١٣٩١.

 +اختصاص مبلغ ‌٥/١١ ميليارد ريال جهت کمک به انجام فعاليتهاي فرهنگي و هنري و فعاليت‌هاي قرآني طي سالهاي ‌١٣٨٩ و ‌١٣٩٠.

+اختصاص مبلغ ‌١١ ميليارد ريال جهت کمک به تکميل و تجهيز (مراکز) مجتمع فرهنگي و هنري استان طي سالهاي ‌١٣٨٩ و ‌١٣٩٠.

+تأمين بخشي از يارانه تسهيلات تا سقف حداکثر ‌٤ درصد براي مبلغ ‌٥٠٠ ميليارد ريال تسهيلات از منابع بانکي براي ارايه به سرمايه گذاران تأسيسات گردشگري و صنايع دستي استان.

+تجهيز ‌١٠ خانه فرهنگ ديجيتال استان و احداث فرهنگسراي بانوان طي سالهاي ‌١٣٩٠ و ‌١٣٩١.

مصوبات استانی سفر هیات دولت به استان زنجان

+اختصاص مبلغ ‌٦٨٥ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه براي متقاضيان و ايثارگران و اجراي طرحهاي خوداشتغالي، مشاغل خانگي و اشتغال فارغ التحصيلان طي سالهاي ‌١٣٨٩ و ‌١٣٩٠.

+اختصاص مبلغ ‌١١٩ ميليارد ريال جهت كمك به طرح‌هاي بهزيستي و كميته امداد شامل ساخت مجتمع فرهنگي، راه اندازي واحدهاي حمايتي و كانون هاي فرهنگي.

+صدور مجوز استخدام در مشاغل تخصصي مورد نياز برخي ادارات استان.

+اختصاص مبلغ ‌٥٣ ميليارد ريال براي تهيه ‌٣٠٠٠ جهيزيه و لوازم منزل و تعمير ‌١٥٠٠ واحد مسکوني براي مددجويان و معلولان.

+اختصاص مبلغ ‌٥٠٠ ميليارد ريال جهت کمک به طرحهاي عمراني و خدماتي شهري، کمک به دهياري‌ها، فضاي سبز و حمل و نقل عمومي و احياء بافت هاي فرسوده استان.

+بهسازي و آسفالت راه روستاهاي بالاي ‌٥٠ خانوار استان تا پايان سال ‌١٣٩٢ به نحوي که به ميانگين کشوري برسد.

+اختصاص ‌١٠٠ دستگاه اتوبوس و ميني بوس جهت کمک به توسعه سيستم حمل و نقل عمومي شهري استان در سال ‌١٣٨٩.

+اختصاص مبلغ ‌١٥٠ ميليارد ريال جهت تکميل مجتمع هاي آبرساني روستايي استان طي سالهاي ‌١٣٩٠ و ‌١٣٩١.

+اختصاص مبلغ ‌١٥٠ ميليارد ريال به منظور اجراي عمليات آبخيزداري استان طي سال‌هاي ‌١٣٩٠ تا ‌١٣٩٢

+تامين ‌٥٠ درصد هزينه اجراي ابياري تحت فشار به صورت بلاعوض از سوي دولت و مابقي توسط متقاضي(کشاورزان)

 +گازرساني به ‌٢٤٦ روستا واقع در محدوده قانوني طي سالهاي ‌١٣٩٠ تا ‌١٣٩٢.

+تامين اعتبار براياجراي سدهاي مطالعه شده وداراي تخصيص آب استان طي برنامه پنجم توسعه.

 +تأمين و انتقال آب به منظور توسعه باغات در سطح ‌٢٠٠٠ هکتار از اراضي شيبدار استان طي سالهاي ‌١٣٩٠ تا ‌١٣٩٢.

 +اختصاص مبلغ ‌٥٠ ميليارد ريال براي کمک به صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش کشاورزي.

+ اختصاص مبلغ ‌٣٥٠ ميليارد ريال جهت احداث و تجهيز مقّر گروه هاي امداد و نجات بسيج در سطح استان.

+اختصاص مبلغ ‌١٢٠ ميليارد ريال جهت احداث مجتمع هاي فرهنگي، اجتماعي و ورزشي در شهرها و مراکز بخشها به تعداد ‌٩١ باب.

+احداث، تکميل و تجهيز ‌٢٤٠ باب كتابخانه، نمازخانه ، ‌٥٧ باب سالن ورزشي و استخر طي سالهاي ‌١٣٩٠ و ‌١٣٩١.

+احداث يا استاندارد سازي سيستم گرمايشي و سرمايشي در ‌١٠٠٠ باب از مدارس سطح استان.

+احداث ‌٤٧ خانه بهداشت روستايي و احداث ‌١٣ باب مرکز بهداشت روستايي و ‌٨ باب مرکز بهداشتي درماني شهري طي سالهاي ‌١٣٩٠ و ‌١٣٩١.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

گلايه مردم طارم نسبت به اجرايي نشدن مصوبه احداث جاده شفت ـ طارم

در آستانه سفر دور سوم رياست جمهوري، مردم شهرستان طارم نسبت به اجرايي نشدن مصوبه احداث جاده شفت ـ طارم گلايه‌مند هستند.

شهرستان طارم يكي از مناطق مهم استان زنجان به لحاظ كشاورزي است كه اين شهرستان را به عنوان هندوستان ايران در كشور مطرح كرده است.اين شهرستان به دليل وجود آب و هواي مناسب و مساعد از سرسبزترين و مستعدترين مناطق كشور در بحث كشاورزي است كه به دليل استعدادهاي كشاورزي بيش از 50 محصول مختلف كشاورزي در آن كاشت، داشت و برداشت مي‌شود.

عدم وجود راه‌هاي مناسب از مشكلات اين شهرستان است كه در سفرهاي دور نخست و دور دوم در راستاي حل اين مشكل مصوباتي در هيئت دولت به تصويب رسيد، تا مشكلات اين منطقه در زمينه راه‌هاي ارتباطي برطرف شود.اما امروز در حالي مردم استان زنجان خود را براي سفر دور سوم آماده مي‌كنند كه يكي از مصوبات مهم شهرستان طارم هنوز اجرايي نشده است.

مردم طارم نيز نسبت به اجرايي نشدن مصوبه احداث جاده شفت – طارم از محور آب بر به ملاسرا كه رهاورد سفر نخست رئيس جمهور به شهرستان‌هاي شفت و طارم است، اعتراض داشته و از اجرايي نشدن آن گلايه‌مند هستند.مردم شهرستان طارم از اوايل انقلاب خواستار احداث اين محور بودند كه خوشبختانه در سال 1384 در سفر نخست هيئت دولت احداث اين جاده مورد تصويب قرار گرفت و ماده 32 آن تاييد شد.

همچنين مطالعه مسير احداث اين محور انجام شده ولي متاسفانه به دلايلي تاكنون از عمليات اجرايي اين طرح خبري نيست و در هاله‌اي از ابهام فرو رفته است.در اين ميان مردم شهرستان‌هاي ياد شده تاكنون با امضاي طومارهاي متعدد و نامه‌نگاري‌هاي فراوان به طرق مختلف اجرايي نشدن اين مصوبه را به گوش مسئولان مربوطه رسانده‌اند، ولي تاكنون نزديك به پنج سال است كه نتيجه‌اي حاصل نشده است.
آخرين اقدام مردم منطقه طارم ديدار با نمايندگان زنجان و طارم در مجلس شوراي اسلامي بوده كه اعتراضات خود را به نمايندگان مردم شهرستان‌هاي زنجان – طارم در مجلس شوراي اسلامي اعلام كرده و خواستار اقدام عملي و عاجل مسئولان اين پروژه شدند.

تلاش خبرنگاران خبرگزاري فارس براي مصاحبه با مديركل راه و ترابري استان زنجان و معاونان وي براي مشخص شدن وضعيت اين مصوبه نتيجه‌اي در بر نداشت.به هر حال اميدواريم كه با همت و تلاش مسئولان هر چه زودتر شاهد اجرايي شدن اين مصوبه در استان باشيم تا مشكلات اين منطقه كه اكثر اهالي آن را كشاورزان تشكيل مي‌دهند، برطرف شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

نبود زیرساخت برای اجرای طرح شنای دانش‌آموزان مدارس طارم

با وجود اینکه این طرح در نوع خود بی‌نظیر بوده و می‌تواند ورزش شنای کشور را متحول کند اما باید توجه داشت که دانش‌آموزان شهرهایی همچون سلطانیه،‌ ماهنشان، ایجرود، گرماب، طارم و ... استخری برای شنا ندارند.استان زنجان زیرساخت‌های لازم را برای اجرای طرح آموزش شنای دانش‌آموزان در مقاطع ابتدایی نداشته و سرمایه‌گذاری نیز جهت احداث استخرهای موردنیاز صورت نمی‌گیرد.

مدیریت استخر سرپوشیده حجاب زنجان با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه امکانات لازم برای اجرای این طرح با وجود فشار مسئولان وزارت آموزش و پرورش در زنجان مهیا نیست، اظهار داشت: با وجود اینکه این طرح در نوع خود بی‌نظیر بوده و می‌تواند ورزش شنای کشور را متحول کند اما باید توجه داشت که دانش‌آموزان شهرهایی همچون سلطانیه،‌ ماهنشان، ایجرود، گرماب، طارم و ... استخری برای شنا ندارند.

وی با اشاره به اینکه با آغاز این طرح، استعدادیابی در استخرهای خصوصی و دولتی نیز شروع شده است، گفت: با توجه به نبود استخر در برخی از شهرستان‌ها، طرح انتقال دانش‌آموزان به استخرهای شهرهای نزدیک در دست بررسی بوده و با این حال نوعی بی‌عدالتی در حق دانش‌آموزان روستایی صورت می‌گیرد؛ چراکه برخی از روستاها به علت دوری از شهرها، قابلیت برنامه‌ریزی برای آموزش شنا را ندارند.

+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آذر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

گزارشی از جلسه تودیع ومعارفه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم

طی مراسمی جلسه تودیع ومعارفه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم روزدوشنبه راس ساعت 30/12 دقیقه ظهر تاریخ 17/8/89 درمجتمع شهید بهشتی آب بر برگزارگردید.

این جلسه باحضور فرماندار طارم ، مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان و کارشناس مسئول حراست وروابط عمومی اداره کل  ،نماینده ولی فقیه درسپاه ، روحانیون شهرستان طارم، مسئولین ادارات شهرستان ، فرهنگیان عزیز و مردم شهید پرورشهرستان با تلاوت آیاتی ازکلام الله مجید آغازشد.آقای رجبی فرماندار طارم ضمن عرض  تبریک به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (س) وخیرمقدم به مدیرکل ،کارشناس مسئول حراست وروابط عمومی اداره کل وتشکروقدردانی اززحمات  آقای احمدی درطول چهارسال خدمت صادقانه بیان نمودند تعلیم وتربیت بسیار پیچیده است ووظیفه همه مسئولین است که دراین امر خطیربه آموزش وپرورش کمک نمایند .

آقای نظری مدیرکل آموزش وپرورش ضمن تشکر و قدرانی اززحمات چندساله آقای احمدی درطول مدیریت ایشان درآموزش وپرورش شهرستان طارم و آروزی توفیق روز افزون برای ایشان درپست جدید به عنوان رئیس اموراداری دراداره کل وتبریک سمت مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم به آقای انبارلو وآروزی سلامتی برای ایشان دراین مسئولیت خاطرنشان کردند مشکلات آموزش وپرورش باحمایت مقام معظم رهبری ،رئیس جمهورمحترم ووزیر دلسوز آموزش وپرورش مرتفع گردیده وبا پیگیریهای وزریرمحترم قابل اجرا است وهمه ماباید دراین زمینه همکاری داشنه باشیم تابرنامه های آموزش وپرورش با جدیت اجراگردد .

درادامه آقای احمدی ضمن تشکروقدرانی ازمدیرکل، مئسول حراست وروابط عمومی اداره کل،فرماندارمحترم ازحضورگرم وصمیمی مسئولین،فرهنگیان ومردم شهیدپرورشهرستان درجلسه تودیع ومعارفه بیان کردند که چهارسال خدمتم درآموزش وپرورش رامدیون زحمات مسئولین شهرستان ومردم شهیدپرورشهرستان طارم هستم که باحمایت ها وراهنمایی هایشان مرایاری نمودندازهمه شمامسئولین وفرهنگیان ومردم عزیز شهرستان طلب حلیت می خواهم ودرآخربرای آقای انبارلو مدیریت جدید آموزش وپرورش شهرستان طارم آروزی سلامتی وتوفیق روز افزون خواستارشدند.

ودرپایان آقای انبارلو مدیریت آموزش وپرورش باسلام به پیشگاه آقاامام زمان (عج) ودرود وسلام به روح پرفتوح ومنور امام راحل وشهدای گرانقدرانقلاب اسلامی که همه ما مدیون خون پاک آنها هستیم وآروزی صحت وسلامتی وطول عمر برای مقام معظم رهبری ورئیس جمهور محترم ومحبوب وولایی ، وزیرمحترم وولایت مداروهمه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی وتشکروقدرانی ازشما عزیزان علی الخصوص فرماندار بسیجی وتلاشگروکلیه مسئولین وفرهنگیان وخانواده های معظم شهدا ء وتقدیروتشکر از حسن اعتماد آقای نظری مدیرکل توانمند ومحبوب آموزش وپرورش استان نسبت به اینجانب وتقدیروتشکراززحمات آقای احمدی که دراین مدت بنده خودازنزدیک شاهد تلاش های ایشان درخدمت به فرهنگیان ، دانش آموزان واولیای محترم آنهابودم امیدوارم بتوانیم ادامه دهنده خوبی باشیم همچنانکه پیامبر(ص)فرمودند:ازاین فرصتها که به شما داده می شود استفاده کنید هرموفقیتی یک فرصت است مهم این است بتوانیم با برنامه ریزی ازفرصت های بدست  آمده به نحواحسن استفاده کنیم وسعی مان براین است با توجه به فرمایشات مقام عالی وزارت جناب آقای حاجی بابایی که تاکید فراوان به تکریم فرهنگیان عزیز دارند عمل نماییم امیدوارم با استعانت ازخداوند منان همکاری کلیه فرهنگیان ومسئولین بتوانیم درراستای تحقق اهداف نظام وحفظ ارزش ها این مسئولیت خطیررابه نحو احسن درجهت خدمت به دانش آموزان میهن عزیزمان به انجام رسانیم .

ودرپایان لوح تقدیروجوایز به آقای احمدی به خاطرزحمات چندساله ویک جلد کلام الله مجید به همراه ابلاغ مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم به آقای انبارلو اهداء گردید.

برگرفته از:وبسایت آموزش و پرورش شهرستان طارم

باعث خوشحالی وبسایت شهرستان طارم هست که یک طارمیِِ معاون اداری اداره کل آموزش و پرورش می شود.برای آقای احمدی در پست معاون اداری اداره کل و همچنین اقای انبارلو در سمت ریاست آموزش و پرورش طارم آرزوی موفقیت می کنیم.

فقط دو نکته:

۱-آقای انبارلو باور کند که رئیس شده است و این ریاست به خاطر لیاقت و مدیریت خودش بوده است و بس.نه لطفی که دیگران به او داشته اند.آقای رئیس لطفا کمی اعتماد به نفس..لطفا.......

۲-یکی از قدرتمندترین مدیران استان زنجان بی شک آقای صمد زاده بود.برای دلیل این گفته خود این نکته کافی است که ایشان ۲۹ سال تمام رئیس کارگزینی(امور اداری) اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان بوده و هیچ مسئول مافوقی جرات برکناری ایشان را نداشت.آقای صمدزاده برخلاف ظاهر افتاده اش مدیری بود که بازنشستگی اش ۱ سال به تاخیر افتاد برای اینکه فرد جایگزینی برای سمتش پیدا نمی شد.حالا آقای مروت احمدی فرزند شهرستان طارم جانشین ایشان شده که برایش آرزوی موفقیت می کنیم و آرزو داریم مدافع طارم و طارمی بوده و سرزمینش را از یاد نبرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم آبان 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

يكي دیگر از مصوبه هاي دور اول رياست جمهوري به طارم پريد

مصوبه احداث دانشگاه كشاورزي در طارم لغو شد

اگر از خوانندگان دائمي سايت باشيد،حتما در جريان نامه وبسايت شهرستان طارم به رياست جمهوري بوده ايد.به هر حال اين نامه و پاسخ انرا دوباره در اينجا قرار مي دهيم.


بسمه تعالی

هموطن گرامی
با سلام

نامه مورخ دوشنبه 17 خرداد 1389 شما با شماره س/162251 به استانداری محترم زنجان ارجاع شده است.
از همین طریق منتظر دریافت پاسخ باشید.

سامانه الكترونيكي ارتباط مردمي

و اما خود نامه:

در حالي كه حدود 4 سال از دور اول سفر هيات دولت به استان مي گذرد و در آستانه سفر سوم هيات دولت به استان قرار داريم، موانعي كه بر سر راه احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم وجود دارد. در دور اول سفر هيات دولت در ارديبهشت 85 به استان، مقرر شد تا دانشگاه زنجان نسبت به احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم اقدام نمايد.

اما تاكنون عليرغم اختصاص 10 هكتار زمين به اين مصوبه، هنوز اقدام جدي در اين زمينه صورت نگرفته است. اين در حالي است كه پس از سفر هيات دولت به استان، زمزمه هايي در مورد اين مصوبه به گوش رسيد و اختلاف نظرهايي در اين زمينه به وجود آمد. برخي از مخالفان اين مصوبه معتقد بودند كه اين دانشكده توانايي استقرار در طارم را ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. در همين راستا بود كه چند ماه پس از سفر هيات دولت به استان، رئيس وقت دانشگاه زنجان در گفتگو با ايسنا به تشكيك در محل احداث دانشكده صنايع غذايي و توسعه كشاورزي و علوم دامي و گياهان داروئي طارم اشاره كرده و گفته بود احداث اين دانشكده در طارم به اين سادگي‌ها امکان پذیر نیست.

دكتر نداف، اين طرح را غيركارشناسي خوانده و خاطر نشان كرده بود كارشناساني كه از طرف دانشگاه در جلسات دعوت شده بودند، اعلام كردند كه اين دانشكده خواست آنها نبوده و اين مصوبه غير كارشناسي است. همچنين رئيس فعلي دانشگاه زنجان نيز در جلسه پيگيري مصوبات سفر هيات دولت به استان و در حضور استاندار زنجان اعلام كرد كه اين مصوبه، قابليت اجرايي ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. همچنين اين مصوبه تاكيدي بر احداث در طارم ندارد و مي‌توان در دانشگاه زنجان نيز نسبت به راه اندازي آن اقدام كرد.

اين گفته متفكر آزاد، با تذكر معاونت برنامه ريزي استاندار زنجان مواجه شد كه وي با خواندن عنوان مصوبه، تاكيد كرد كه منظور اصلي اين مصوبه، همان احداث در طارم مي باشد. استاندار زنجان نيز با تاكيد بر اين مطلب، گفت كه حتي دانشگاه زنجان در اين زمينه 10 هكتار زمين در طارم را جهت احداث اين دانشكده گرفته است و بايد نسبت به راه اندازي آن اقدام نمايد. حالا آقای رئیس جمهور آخرش چی میشه؟؟؟؟

و حالا اخبار حاصله از دانشگاه زنجان و استانداري زنجان بدين گونه است كه اين مصوبه كارشناسي نبوده(يعني رئيس جمهور و هيئت دولت طرحي را تصويب كرده كه كارشناسي نبوده!!!!!) و اجراي آن ملغي مي باشد.

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم آبان 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

دشمني مسئولان زنجاني با مردم طارم ادامه دارد:منتفی شدن برگزاری جشنواره زیتون طارم

علیرغم اینکه شهریور ماه امسال، استاندار زنجان در نشست کارگروه میراث و گردشگری استان بر برگزاری جشنواره سالانه زیتون طارم تاكيد كرده بود، اما برگزاری این جشنواره در سالجاري به ‌دلیل نامناسب بودن برنامه در نظر گرفته شده، توسط نماينده عالي دولت در استان منتفی شد.

استاندار زنجان در نشست کارگروه گردشگری که اواخر تابستان و همزمان با برداشت محصول زیتون در طارم برگزار شد، خطاب به مسئولین مرتبط گفت: جشنواره زيتون بايد هر ساله در شهرستان طارم به عنوان بزرگ‌ترين توليد كننده اين محصول، همزمان با فصل برداشت محصول در طارم برگزار شود.در این جلسه، مسئولان میراث فرهنگی استان و جهاد کشاورزی استان موظف شدند که نسبت به برگزاری این جشنواره در سال‌جاري اقدام نمایند و حتی بعدها مسئولان جهاد کشاورزی استان نیز تاریخ برگزاری این جشنواره را 11 آبان ماه امسال عنوان کردند.
 

اما در شانزدهمین کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان، هنگامی که محمدرضا نهاوندی‌پور به عنوان رئیس سازمان جهادكشاورزي استان توضیحاتی را در مبنی بر برگزاری این جشنواره در تالار اجتماعات اين سازمان داد، استاندار زنجان با انتقاد از این امر، برگزار این جشنواره بر اساس برنامه اعلام شده را منتفي اعلام كرد.محمد رئوفی نژاد گفت: جشنواره زیتون باید در طارم برگزار شود، نه در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی و با این وضعیت برگزاری این جشنواره منتفی است. اگر هم می‌خواهید برنامه‌ای برای تجلیل از زیتون‌کاران برگزار کنید، نباید اسم این برنامه را جشنواره گذاشته و از شان زیتون منطقه بکاهید.
 

وی ادامه داد: جشنواره بزرگ زیتون طارم باید همه‌ساله به صورت گسترده و با تبلیغ فراوان و گسترده در کشور، با دعوت از هنرمندان بزرگ در باغ‌های زیتون طارم به عنوان محل اصلی تولید این محصول با ارزش برگزار شود، نه اینکه چند نفر را دعوت کنیم تا در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی دور هم بنشینند و از زیتون‌کاران تجلیل کنند. چنین برنامه‌هایی همه‌ساله برگزار می‌شود و نیازی به انجام دوباره آن نیست. به همین دلیل برگزاری این برنامه امسال منتفی است و سال آینده نيز باید برنامه‌ریزی مناسبي برای برگزاری آن انجام شود.نماينده عالي دولت در استان تاکید کرد: در سال‌های گذشته به‌عنوان مثال، جشنواره برداشت خرما در کرمان با یک تبلیغات گسترده و با حضور افراد شاخص کشوری از جمله هنرمندان و مسئولین در یک حجم وسیع و با انجام کار تبلیغاتی مناسب که در خور شان و منزلت این محصول بود، برگزار شد. در همین راستا و به دلیل اهمیتی که محصول زیتون در طارم و استان دارد، با برگزاري برنامه‌ای كه هيچ تناسبي با اهميت اين محصول براي استان ندارد، مخالف هستيم.
 

در این زمینه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: به دلیل اینکه امسال فرصت چندانی برای برگزاری این جشنواره به صورت گسترده وجود نداشت، تصمیم گرفته شد که این جشنواره در محل سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شود، تا سال آینده و با انجام برنامه ریزی گسترده، بتوان این جشنواره را در طارم برگزار نمود.**
 

محمدرضا نهاوندی پور در کارگروه گردشگری استان بیان کرد: امسال قصد داشتیم به دلیل اینکه رکورد تولید زیتون طارم در هکتار شکسته شد، این جشنواره را در طارم برگزار کنیم و علی‌رغم اين‌كه فرصت چندانی هم نداشتيم، برنامه‌ریزی‌هایی در این راستا انجام شد و حتی تندیس‌های مورد نظر که برای تجلیل از کشاورزان در نظر گرفته شده بود، آماده شدد. اما به دلیل منتفی شدن برگزاری جشنواره در سال‌جاري، این تندیس‌ها برای اهدا در سال آینده باقی می‌ماند.
 

فرماندار طارم نیز در این زمینه به ایسنا گفت: زیتون منطقه، بحثی نیست که بتوان برای تجلیل از دست‌اندرکاران آن، برنامه‌ای را در یک سالن اجتماعات برگزار کرد. زیتون مباحث عمیقی دارد و باید برنامه‌ای برگزار شود تا کل منطقه را در بر بگیرد و نمی‌توان اين موضوع را در قالب جلسات معمولی تعریف کرد.غلامحسین رجبی با بیان اینکه برگزاری چنین برنامه‌هایی نمی‌تواند پاسخ‌گوی عمق کار باشد، ابراز کرد: باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب، برنامه‌ای به صورت کلی تدوین شود، تا بتوان مراسمی در خور نام زیتون طارم برگزار نمود. البته مسئولان جهاد‌کشاورزی می‌گویند که به‌دلیل نبود وقت مناسب، امکان برگزاری برنامه‌ای به‌صورت کلی و فراگیر وجود نداشت.وی ادامه داد: باید بتوان این برنامه را در اولین روزهای آغاز برداشت زیتون در منطقه اجرا كرد، تا علاوه بر تجلیل از فعالان این بخش، بتوان کشور را از مزیت‌های منطقه آگاه نمود و زیتون طارم را به مردم معرفی کرد.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم توجه به حوزه‌های مختلف در برگزاری جشنوراه زیتون طارم، تصریح کرد: حوزه‌هایی همچون دانش روز در کشت زیتون، صنایع بسته‌بندی و فرآوری زیتون، بازار فروش محصول زیتون منطقه و ایحاد تعاونی‌هایی برای فروش مناسب این محصول، از جمله موضوعاتی است که باید در برگزاری جشنواره به آن توجه کرد.یک کارشناس کشاورزی نیز با بیان اینکه برگزاري جشنواره زيتون گام مهمي در راستاي بهبود وضعيت بازاريابي اين محصول مهم و بهره‌برداري درست كشاورزان از دست‌رنج خود و حذف دلالان و واسطه‌هاست، به خبرنگار ایسنا گفت: سوال اساسی این است که در سال‌های اخیر، چه اقدام عمده‌ای برای شناسایی و فروش مناسب این محصول در کشور انجام شده است.
 

سید اسماعیل موسوی ادامه داد: در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم که مسئولان هیچ برنامه‌ریزی برای معرفی این محصول به نام طارم در کشور انجام نداده‌اند و زیتون طارم همواره به نام رودبار فروخته می‌شود. به‌گونه‌‌ای که برخی از رودبار به عنوان ویترین و از طارم به عنوان انبار تولید زیتون یاد می‌کنند و همین امر، بیان‌گر عمق بی‌توجهی به زیتون منطقه می‌باشد.
 

این زیتون‌کار طارمي تصریح کرد: بارها شاهد بوده‌ایم که زیتون طارم به‌نام‌های دیگری فروخته می‌شود و به دلیل اینکه خود کشاورزان نمی‌توانند در فروش این محصول به صورت مستقیم دست داشته باشند و حتي به‌نظر می‌رسد خود آنها نیز به همین وضعیت فعلی راضی هستند. در حالی که می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب، علاوه بر این‌که نام طارم را در تولید زیتون در بین عموم مردم مطرح کرد، به افزایش تولید این محصول نیز کمک نمود.وی یادآور شد: طارم در حالی بیش از 60 درصد زیتون کل کشور را تولید می کند که بیشتر مردم از این موضوع بی اطلاع هستند و حتی با تبلیغات منفی صورت گرفته توسط برخی بر علیه این محصول، هنگامی که نام زیتون طارم می‌آید، عنوان می‌شود که زیتون طارم تلخ است و نباید از آن استفاده کرد. در حالی که بر اساس تحقیقات صورت گرفته، زیتون طارم بهترین و مرغوب‌ترین زیتونی است که در کشور تولید می‌شود.
 

به همین سادگی جشنواره ای که می‌توانست پس از سال‌ها بی‌توجهی به زیتون منطقه، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی استانداری زنجان، به یک برنامه مهم در راستای تبلیغ گسترده این محصول استراتژیک منطقه تبدیل شود، با بی‌تدبیری برخی منتفی شد، تا به انتظار بنشینیم که سال بعد با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد، شايد این برنامه در طارم برگزار شود.البته به‌جا بود، مسئولینی که باعث شدند تا این برگزاری جشنواره امسال منتفی شده و به سال آينده موكول گردد، پاسخ در خوری برای این سهل‌انگاري ارائه می‌کردند، تا دغدغه‌ای که هم اکنون به‌واسطه عدم برگزاری این جشنواره بین کشاورزان ایجاد شده، از بین برود. اما سوال اصلی اینجاست که آیا دستگاه‌های متولی، پاسخ‌گوي خسارت‌هایي که هر ساله به کشاورزان طارمي به دلیل عدم تبلیغ مناسب این محصول تحميل مي‌گردد، خواهند بود.

------------------------------------------------

 **اين مسخره ترين دليل براي برگزار نشدن جشنواره زيتون است.هر آدم شيريني هم ميداند كه برداشت زيتون از نيمه دوم شهريور آغاز مي شود.

دوستان زنجاني كه تا اسم طارم را مي شنوند.تنشان مي لرزد،راحت باشند.مسئو جهاد كشاورزي استان زنجان،فرماندار طارم و .... نمي دانند كه فصل برداشت روغن زيتون هنوز نرسيده است.

راحت بخوابيد(لا لا لاي لاي لا لا ....)

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم آبان 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

مطالب قدیمی‌تر