وب سایت شهرستان طارم

گردهمایی توجیهی و هماهنگی پنجمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی فرهنگیان شهرستان طارم

گردهمایی توجیهی و هماهنگی پنجمین جشنواره تولید و حمایت از پدیدآورندگان محتوای الکترونیکی صبح روز یکشنبه یکم اسفندماه 89 در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم برگزار شد. در این جلسه که با حضور اعضای ستاد استانی جشنواره تشکیل شد، مدیران مدارس متوسطه و مجتمع های آموزشی و معاونان فناوری و هنرآموزان رایانه شهرستان حاضر بودند.

در حوزه فناوری، دانش آموزان از معلمان پیشی گرفته اند

دکتر ابراهیمی، کارشناس تولید محتوای الکترونیکی، با اعلام این مطلب گفت که باید اعتراف کرد از بسیاری جهات در زمینه فناوری عقب هستیم. بایستی ابزارهای فناوری را برای کاربردهای آموزش «مدیریت» کرد و استفاده از آنها را گسترش داد.عضو ستاد استانی پنجمین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی ضمن تأکید بر نیاز مبرم به امکانات مناسب در مدارس برای استفاده از فناوری های جدید، گفت که خوشبختانه این نیاز توسط مدیران ارشد آموزش و پرورش دیده شده و از آمادگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برای توزیع امکانات مورد نیاز مدارس خبر داد.وی گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در استان زنجان 16 درصد است که با هماهنگی های صورت گرفته با مخابرات استان قرار است تا از 60 نقطه مخابراتی این ضریب به زودی افزایش یابد.

ابراهیمی ضمن بیان این که سند چشم انداز برنامه تحول بنیادین در آموزش و پرورش با توجه کامل به کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات تدوین شده از جشنواره تولید محتوای الکترونیکی به عنوان یکی از محورهای اجرایی در این زمینه نام برد.وی افزود: در جشنواره چهارم استان زنجان در رتبه 29 کشوری قرار داشت اما در جشنواره پیش رو از نظر تعداد ثبت نام در رتبه دوم قرار داریم. دکتر ابراهیمی همچنین گفت که از نظر برگزاری دوره هیچ محدودیتی وجود ندارد و دوره محتوای الکترونیکی بر تمام دوره ها اولویت دارد.عضو ستاد استانی جشنواره تولید محتوای الکترونیکی سپس با شرح دستورالعمل جشنواره و وظایف مدیران، از آنها خواست اهتمام جدی برای تشویق و ترغیب دانش آموزان و معلمان برای شرکت و ارائه اثر در جشنواره داشته باشند.

فرهنگیان شرکت کننده در جشنواره تولید محتوا تشویق می شوند

در ابتدای این جلسه معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان طارم طی سخنانی با تأکید بر ضرورت استفاده از فناوری های نو در مدارس، اعلام کرد که از هر یک از همکاران فرهنگی که در جشنواره ثبت نام کنند و اثر خود را ارائه دهند، به نحو احسن تقدیر و تشویق خواهد شد.در انتهای این گردهمایی، اعضای ستاد استانی جشنواره به سوالات حاضران پاسخ دادند.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم اسفند 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

استفاده از استخرهای بادی در شهرستان طارم توسط آموزش و پرورش به صورت موقت

این طرح تا چند هفته دیگر به صورت پایلوت دراین منطقه به مرحله اجرا درخواهد آمد و در صورت مثبت ارزیابی شدن آن، در سایر نواحی نیز از این استخرها استفاده خواهد شد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در 9 منطقه آموزش و پرورش استان به علت نبود استخر، طرح‌های جایگزین برای آموزش رشته ورزشي شنا در مقطع سوم ابتدایی اجرا می‌شود.امیرنظری با بیان اینکه همه دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی باید در پایان سال تحصیلی گواهینامه آموزش مهارت شنا را دریافت کنند، ابراز کرد: متاسفانه در برخي از مناطق آموزش و پرورش فضای لازم برای اجرای این طرح وجود ندارد، اما با مطالعات صورت گرفته درصدد جبران این کمبودها هستیم.

وی استفاده از استخرهای بادی در ابعاد 13×4 متر را در شهرستان طارم یکی از این برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: این طرح تا چند هفته دیگر به صورت پایلوت دراین منطقه به مرحله اجرا درخواهد آمد و در صورت مثبت ارزیابی شدن آن، در سایر نواحی نیز از این استخرها استفاده خواهد شد.این مقام مسئول با تاکید براینکه استفاده از استخرهای بادی تا هنگام ساخت 7 استخر ویژه آموزش و پرورش در شهرستان‌هاي مختلف استان می‌تواند راهکار موقت مناسبی باشد، تصریح کرد: بودجه لازم برای اجرای این طرح اختصاص داده شده است.

وی همچنین به احتمال برگزاری اردوهای 7 روزه در تعطیلات نوروزی و یا در فصل تابستان برای دانش‌آموزان مناطق فاقد استخر اشاره کرد و افزود: در صورت اجرای این طرح دانش‌آموزان در مقاطع مختلف به شهرهای دارای استخر سفر کرده و در یک دوره فشرده آموزش‌های لازم را خواهند دید.نظری با بيان اينكه تا پايان امسال 70 درصد دانش‌آموزان استان تحت پوشش آموزش شنا قرار خواهند گرفت، افزود: با اجرای این طرح بیش از 14هزار دانش‌آموز مقطع سوم ابتدایی آموزش شنا خواهند ديد.

+ نوشته شده در  جمعه یکم بهمن 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

حضور پر رنگ شهرستان طارم در همایش شورای ملی زیتون

تعدادی از کشاورزان شهرستان طارم در قالب اتحادیه تعونی های کشاورزی تخصصی زیتون کاران استان زنجان در همایش شورای ملی زیتون ، در سالن تلاش وزارت کار و امور اجتماعی شرکت کردند.

حضور پر رنگ شهرستان طارم در همایش شورای ملی زیتون


همایش شورای ملی زیتون که با حضور اکثر زیتون کاران و جامعه علمی  کشور با موضوع همایش زیتون،مشکلات و راه حل ها برگزار شد با استقبال کشاورزان سراسر ایران مواجه شده بود،که حضور کشاورزان شهرستان طارم به عنوان بیشترین تولید کننده و نیز رکورد دار تولید زیتون در دنیا توجه سایر تولید کنندگان و کشاورزان را به خود جلب کرده بود.

در حاشیه این همایش ،نمایشگاهی نیز با حضور تولید کنندگان زیتون افتتاح شد که در این نمایشگاه نیز حضور شهرستان طارم در قالب اتحادیه زیتون کاران شهرستان طارم بسیار چشمگیر بود و بیشتر مقامات مسئول حاضر در این همایش از جمله حجه الاسلام ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی ،دکتر نصیری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس ، آقای بلند نظر رییس شورای ملی زیتون و بسیاری دیگر از غرفه شهرستان طارم دیدن کردند.غرفه شهرستان طارم در نمایشگاهی که در حاشیه همایش شورای ملی زیتون برپا بود به همت فرمانداری شهرستان،جهاد کشاورزی و اتحادیه زیتون کاران شهرستان طارم ایجاد شده بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

طارم ،یکی از بزرگ ترین بانک ژنهای زیتون خاورمیانه

یك كلكسیون بین المللی از ژنوتیپ های زیتون در شهرستان  طارم ایجاد شود كه هدف از ایجاد آن، جمع آوری ارقام زیتون از سراسر دنیا در یك مجموعه است.


●چیستی و چرایی کلکسیون زیتون طارم

قرار است یك كلكسیون بین المللی از ژنوتیپ های زیتون در شهرستان  طارم ایجاد شود كه هدف از ایجاد آن، جمع آوری ارقام زیتون از سراسر دنیا در یك مجموعه است.بدون شك این اقدام گام بزرگی در كشت و گسترش زیتون در منطقه خواهد بود چرا كه ارتقاء ارزش ژنتیكی گیاهان یا به نوعی افزایش تنوع ژنتیكی هر گیاه در بقای آن تاثیر بسزایی خواهد داشت وگیاه زیتون در كشور بشدت نیاز به چنین بررسی هایی برای كشت بهینه و افزایش كیفی و كمی محصول خود دارد.

كما این كه كارشناسان مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی زنجان به عنوان مجریان این پروژه معتقدند نه تنها ایجاد این كلكسیون باعث می شود تحقیقات در زمینه زیتون در یك نقطه متمركز شود، بلكه این كلكسیون كمك می كند در زمان بروز یك آفت در باغات، عملكرد و سازگاری گونه های مختلف شناسایی شده و رقم مناسب برای كاشت انتخاب شود.احتمالا می دانید كه شهرستان طارم، رکورد دار تولید زیتون در دنیا و به لحاظ وسعت باغات بارور و تولید محصول زیتون، جایگاه برتری در كشور دارد.

در واقع شهرستان طارم یكی از قطب های اصلی زیتون كاری كشور محسوب می شود كه با وجود درختان كهنسال از قدمتی چندصد ساله نیز برخوردار است. در حال حاضر پس از گذشت ۱۳ سال از شروع طرح توسعه كشت زیتون در كشور، سطح زیركشت این محصول در این منطقه 13800 هكتار است و پیش بینی می شود به ۲۰ هزار هكتار نیز برسد. با توجه به استراتژیك بودن این شهرستان برای كاشت زیتون، به منظور توسعه و گسترش علمی باغات این محصول، اصلاح باغات قدیمی و افزایش كمی و كیفی روغن زیتون در منطقه، ایستگاه تحقیقات زیتون طارم بر اساس سیاست های راهبردی وزارت كشاورزی سابق و با مساعدت و همكاری مقامات استان در سال ۱۳۷۴ در منطقه طارم احداث شد.

● چرا طارم؟:

- قدمت بالای کاشت محصول زیتون در شهرستان که به بیش از 800 سال می رسد.

- آب هوای مساعد برای کشت و توسعه باغات زیتون.

- کیفیت بسیار بالای تولید زیتون (میوه و روغن زیتون)در سطح شهرستان .

- کسب رتبه نخست جهانی تولید زیتون،بیش از 27 تن محصول زیتون در واحد سطح در سال 89.

- دارا بودن مقام اول کشوری در زمینه تولید زیتون با بیش از 28000 تن.

- دارا بودن مقام اول کشوری از نظر سطح زیر کشت باغات بار ده زیتون به میزان 6400 هکتار .

- وجود بزرگترین باغ بار ده در سطح کشور(باغ شهید مطهری )در سطح 100 هکتار .

- وجود بزرگترین کارخانه روغن کشی زیتون با ظرفیت 10000 تن دانه زیتون در سال و همچنین 3 کارخانه دیگر روغن کشی در سطح شهرستان طارم که ظرفیت این 4 واحد روغن کشی در کل به 23000تن زیتون در سال می رسد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

گزارشی از جلسه تودیع ومعارفه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم

طی مراسمی جلسه تودیع ومعارفه مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم روزدوشنبه راس ساعت 30/12 دقیقه ظهر تاریخ 17/8/89 درمجتمع شهید بهشتی آب بر برگزارگردید.

این جلسه باحضور فرماندار طارم ، مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان و کارشناس مسئول حراست وروابط عمومی اداره کل  ،نماینده ولی فقیه درسپاه ، روحانیون شهرستان طارم، مسئولین ادارات شهرستان ، فرهنگیان عزیز و مردم شهید پرورشهرستان با تلاوت آیاتی ازکلام الله مجید آغازشد.آقای رجبی فرماندار طارم ضمن عرض  تبریک به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (س) وخیرمقدم به مدیرکل ،کارشناس مسئول حراست وروابط عمومی اداره کل وتشکروقدردانی اززحمات  آقای احمدی درطول چهارسال خدمت صادقانه بیان نمودند تعلیم وتربیت بسیار پیچیده است ووظیفه همه مسئولین است که دراین امر خطیربه آموزش وپرورش کمک نمایند .

آقای نظری مدیرکل آموزش وپرورش ضمن تشکر و قدرانی اززحمات چندساله آقای احمدی درطول مدیریت ایشان درآموزش وپرورش شهرستان طارم و آروزی توفیق روز افزون برای ایشان درپست جدید به عنوان رئیس اموراداری دراداره کل وتبریک سمت مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم به آقای انبارلو وآروزی سلامتی برای ایشان دراین مسئولیت خاطرنشان کردند مشکلات آموزش وپرورش باحمایت مقام معظم رهبری ،رئیس جمهورمحترم ووزیر دلسوز آموزش وپرورش مرتفع گردیده وبا پیگیریهای وزریرمحترم قابل اجرا است وهمه ماباید دراین زمینه همکاری داشنه باشیم تابرنامه های آموزش وپرورش با جدیت اجراگردد .

درادامه آقای احمدی ضمن تشکروقدرانی ازمدیرکل، مئسول حراست وروابط عمومی اداره کل،فرماندارمحترم ازحضورگرم وصمیمی مسئولین،فرهنگیان ومردم شهیدپرورشهرستان درجلسه تودیع ومعارفه بیان کردند که چهارسال خدمتم درآموزش وپرورش رامدیون زحمات مسئولین شهرستان ومردم شهیدپرورشهرستان طارم هستم که باحمایت ها وراهنمایی هایشان مرایاری نمودندازهمه شمامسئولین وفرهنگیان ومردم عزیز شهرستان طلب حلیت می خواهم ودرآخربرای آقای انبارلو مدیریت جدید آموزش وپرورش شهرستان طارم آروزی سلامتی وتوفیق روز افزون خواستارشدند.

ودرپایان آقای انبارلو مدیریت آموزش وپرورش باسلام به پیشگاه آقاامام زمان (عج) ودرود وسلام به روح پرفتوح ومنور امام راحل وشهدای گرانقدرانقلاب اسلامی که همه ما مدیون خون پاک آنها هستیم وآروزی صحت وسلامتی وطول عمر برای مقام معظم رهبری ورئیس جمهور محترم ومحبوب وولایی ، وزیرمحترم وولایت مداروهمه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی وتشکروقدرانی ازشما عزیزان علی الخصوص فرماندار بسیجی وتلاشگروکلیه مسئولین وفرهنگیان وخانواده های معظم شهدا ء وتقدیروتشکر از حسن اعتماد آقای نظری مدیرکل توانمند ومحبوب آموزش وپرورش استان نسبت به اینجانب وتقدیروتشکراززحمات آقای احمدی که دراین مدت بنده خودازنزدیک شاهد تلاش های ایشان درخدمت به فرهنگیان ، دانش آموزان واولیای محترم آنهابودم امیدوارم بتوانیم ادامه دهنده خوبی باشیم همچنانکه پیامبر(ص)فرمودند:ازاین فرصتها که به شما داده می شود استفاده کنید هرموفقیتی یک فرصت است مهم این است بتوانیم با برنامه ریزی ازفرصت های بدست  آمده به نحواحسن استفاده کنیم وسعی مان براین است با توجه به فرمایشات مقام عالی وزارت جناب آقای حاجی بابایی که تاکید فراوان به تکریم فرهنگیان عزیز دارند عمل نماییم امیدوارم با استعانت ازخداوند منان همکاری کلیه فرهنگیان ومسئولین بتوانیم درراستای تحقق اهداف نظام وحفظ ارزش ها این مسئولیت خطیررابه نحو احسن درجهت خدمت به دانش آموزان میهن عزیزمان به انجام رسانیم .

ودرپایان لوح تقدیروجوایز به آقای احمدی به خاطرزحمات چندساله ویک جلد کلام الله مجید به همراه ابلاغ مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طارم به آقای انبارلو اهداء گردید.

برگرفته از:وبسایت آموزش و پرورش شهرستان طارم

باعث خوشحالی وبسایت شهرستان طارم هست که یک طارمیِِ معاون اداری اداره کل آموزش و پرورش می شود.برای آقای احمدی در پست معاون اداری اداره کل و همچنین اقای انبارلو در سمت ریاست آموزش و پرورش طارم آرزوی موفقیت می کنیم.

فقط دو نکته:

۱-آقای انبارلو باور کند که رئیس شده است و این ریاست به خاطر لیاقت و مدیریت خودش بوده است و بس.نه لطفی که دیگران به او داشته اند.آقای رئیس لطفا کمی اعتماد به نفس..لطفا.......

۲-یکی از قدرتمندترین مدیران استان زنجان بی شک آقای صمد زاده بود.برای دلیل این گفته خود این نکته کافی است که ایشان ۲۹ سال تمام رئیس کارگزینی(امور اداری) اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان بوده و هیچ مسئول مافوقی جرات برکناری ایشان را نداشت.آقای صمدزاده برخلاف ظاهر افتاده اش مدیری بود که بازنشستگی اش ۱ سال به تاخیر افتاد برای اینکه فرد جایگزینی برای سمتش پیدا نمی شد.حالا آقای مروت احمدی فرزند شهرستان طارم جانشین ایشان شده که برایش آرزوی موفقیت می کنیم و آرزو داریم مدافع طارم و طارمی بوده و سرزمینش را از یاد نبرد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم آبان 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

يكي دیگر از مصوبه هاي دور اول رياست جمهوري به طارم پريد

مصوبه احداث دانشگاه كشاورزي در طارم لغو شد

اگر از خوانندگان دائمي سايت باشيد،حتما در جريان نامه وبسايت شهرستان طارم به رياست جمهوري بوده ايد.به هر حال اين نامه و پاسخ انرا دوباره در اينجا قرار مي دهيم.


بسمه تعالی

هموطن گرامی
با سلام

نامه مورخ دوشنبه 17 خرداد 1389 شما با شماره س/162251 به استانداری محترم زنجان ارجاع شده است.
از همین طریق منتظر دریافت پاسخ باشید.

سامانه الكترونيكي ارتباط مردمي

و اما خود نامه:

در حالي كه حدود 4 سال از دور اول سفر هيات دولت به استان مي گذرد و در آستانه سفر سوم هيات دولت به استان قرار داريم، موانعي كه بر سر راه احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم وجود دارد. در دور اول سفر هيات دولت در ارديبهشت 85 به استان، مقرر شد تا دانشگاه زنجان نسبت به احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم اقدام نمايد.

اما تاكنون عليرغم اختصاص 10 هكتار زمين به اين مصوبه، هنوز اقدام جدي در اين زمينه صورت نگرفته است. اين در حالي است كه پس از سفر هيات دولت به استان، زمزمه هايي در مورد اين مصوبه به گوش رسيد و اختلاف نظرهايي در اين زمينه به وجود آمد. برخي از مخالفان اين مصوبه معتقد بودند كه اين دانشكده توانايي استقرار در طارم را ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. در همين راستا بود كه چند ماه پس از سفر هيات دولت به استان، رئيس وقت دانشگاه زنجان در گفتگو با ايسنا به تشكيك در محل احداث دانشكده صنايع غذايي و توسعه كشاورزي و علوم دامي و گياهان داروئي طارم اشاره كرده و گفته بود احداث اين دانشكده در طارم به اين سادگي‌ها امکان پذیر نیست.

دكتر نداف، اين طرح را غيركارشناسي خوانده و خاطر نشان كرده بود كارشناساني كه از طرف دانشگاه در جلسات دعوت شده بودند، اعلام كردند كه اين دانشكده خواست آنها نبوده و اين مصوبه غير كارشناسي است. همچنين رئيس فعلي دانشگاه زنجان نيز در جلسه پيگيري مصوبات سفر هيات دولت به استان و در حضور استاندار زنجان اعلام كرد كه اين مصوبه، قابليت اجرايي ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. همچنين اين مصوبه تاكيدي بر احداث در طارم ندارد و مي‌توان در دانشگاه زنجان نيز نسبت به راه اندازي آن اقدام كرد.

اين گفته متفكر آزاد، با تذكر معاونت برنامه ريزي استاندار زنجان مواجه شد كه وي با خواندن عنوان مصوبه، تاكيد كرد كه منظور اصلي اين مصوبه، همان احداث در طارم مي باشد. استاندار زنجان نيز با تاكيد بر اين مطلب، گفت كه حتي دانشگاه زنجان در اين زمينه 10 هكتار زمين در طارم را جهت احداث اين دانشكده گرفته است و بايد نسبت به راه اندازي آن اقدام نمايد. حالا آقای رئیس جمهور آخرش چی میشه؟؟؟؟

و حالا اخبار حاصله از دانشگاه زنجان و استانداري زنجان بدين گونه است كه اين مصوبه كارشناسي نبوده(يعني رئيس جمهور و هيئت دولت طرحي را تصويب كرده كه كارشناسي نبوده!!!!!) و اجراي آن ملغي مي باشد.

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم آبان 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

میرزا جواد طارمی

میرزا جواد طارمی در سال۱۲۶۳ هجری قمری در طارم به دنیا آمد. او مدقق، فقیه، اصولی و حکیم بوده است.

تحصیلات و تالیفات
میرزا جواد طارمی مدت زیادی در نجف تحصیل کرده است و بعد از عزیمت به زنجان به تدریس و تالیف مشغول گشته است.از آثار او میتوان شرح قواعد علامه صیغ العقود و حاشیه بر قوانین را نام برد.

وفات
میرزا جواد طارمی در سال ۱۳۲۵ هجری قمری در زنجان درگذشت.

میرزا جواد طارمی

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مهر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

طرح ضیافت فرهنگیان محترم شهرستان طارم

طبق ابلاغ مقام عالی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اجرای طرح ضیافت رمضان 89 فرهنگیان محترم در سراسر کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران ،ستاد ضیافت فرهنگیان محترم شهرستان طارم تشکیل و مقرر گردید این مراسم بشرح ذیل درنقاط مختلف شهرستان برگزار گردد.

  

طرح ضیافت فرهنگیان محترم شهرستان طارم


         * شبانه روزی ولیعصر(عج) آب بر  بتاریخ     31و30/5/89

        * شبانه روزی شرافت گیلوان بتاریخ یکشنبه      1/6/89

        * شبانه روزی شهید رجایی درام بتاریخ            2/6/89

        * شبانه روزی شهید جمشیدی چورزق بتاریخ    3/6/89

        *شبانه روزی مولوی ونی سر بتاریخ                 4/6/89

در همین راستا با دعوت از همکاران محترم فرهنگی شاغل در مدارس شهرآب بر،و همکاران محترم بازنشسته مراسم دردبیرستان شبانه روزی ولیعصر(عج) برگزار و تا تاریخ 4/6/89 در سایر نقاط نیز برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

پاسخ سامانه الكترونيكي ارتباط مردمي ریاست جمهوری به نامه وبسایت شهرستان طارم

بسمه تعالی

هموطن گرامی
با سلام

نامه مورخ دوشنبه 17 خرداد 1389 شما با شماره س/162251 به استانداری محترم زنجان ارجاع شده است.
از همین طریق منتظر دریافت پاسخ باشید.

سامانه الكترونيكي ارتباط مردمي

و اما خود نامه:

در حالي كه حدود 4 سال از دور اول سفر هيات دولت به استان مي گذرد و در آستانه سفر سوم هيات دولت به استان قرار داريم، موانعي كه بر سر راه احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم وجود دارد. در دور اول سفر هيات دولت در ارديبهشت 85 به استان، مقرر شد تا دانشگاه زنجان نسبت به احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم اقدام نمايد.

اما تاكنون عليرغم اختصاص 10 هكتار زمين به اين مصوبه، هنوز اقدام جدي در اين زمينه صورت نگرفته است. اين در حالي است كه پس از سفر هيات دولت به استان، زمزمه هايي در مورد اين مصوبه به گوش رسيد و اختلاف نظرهايي در اين زمينه به وجود آمد. برخي از مخالفان اين مصوبه معتقد بودند كه اين دانشكده توانايي استقرار در طارم را ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. در همين راستا بود كه چند ماه پس از سفر هيات دولت به استان، رئيس وقت دانشگاه زنجان در گفتگو با ايسنا به تشكيك در محل احداث دانشكده صنايع غذايي و توسعه كشاورزي و علوم دامي و گياهان داروئي طارم اشاره كرده و گفته بود احداث اين دانشكده در طارم به اين سادگي‌ها امکان پذیر نیست.

دكتر نداف، اين طرح را غيركارشناسي خوانده و خاطر نشان كرده بود كارشناساني كه از طرف دانشگاه در جلسات دعوت شده بودند، اعلام كردند كه اين دانشكده خواست آنها نبوده و اين مصوبه غير كارشناسي است. همچنين رئيس فعلي دانشگاه زنجان نيز در جلسه پيگيري مصوبات سفر هيات دولت به استان و در حضور استاندار زنجان اعلام كرد كه اين مصوبه، قابليت اجرايي ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. همچنين اين مصوبه تاكيدي بر احداث در طارم ندارد و مي‌توان در دانشگاه زنجان نيز نسبت به راه اندازي آن اقدام كرد.

اين گفته متفكر آزاد، با تذكر معاونت برنامه ريزي استاندار زنجان مواجه شد كه وي با خواندن عنوان مصوبه، تاكيد كرد كه منظور اصلي اين مصوبه، همان احداث در طارم مي باشد. استاندار زنجان نيز با تاكيد بر اين مطلب، گفت كه حتي دانشگاه زنجان در اين زمينه 10 هكتار زمين در طارم را جهت احدا� اين دانشكده گرفته است و بايد نسبت به راه اندازي آن اقدام نمايد. حالا آقای رئیس جمهور آخرش چی میشه؟؟؟؟تو رو خدا بهاین مردم مظلوم بیشتر برسید.

http://newtarom.com/post-435.aspx

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

یک انتقاد:تمام مطالب سایت درباره شهر آب بر است!!

وب سايت خوبي داريد و تمامي مطالب شما در مورد طارم طوري نگاشته مي شود که انگار تمامي محصولات اماکن تفريحي فقط در شهر اببر موجود و متعلق به اببر است انصاف به خرج دهيد و در مورد طبيعت و محصولات مرکز بخش چورزق نيز مطلب بنويسيد.
فرستنده : حسن

آدرس ایمیل :  taha_m730@yahoo.com


سلام دوست عزیز طارمی من.هر وقت شما مطلب یا عکسی دریاره چورزق به آدرس پست الکترونیکی فرستادید و در سایت منتشر نشد؛حق با شما است.

اگر دلتان برای وطنتان می سوزد نسبت به معرفی آن اقدام کنید.در نظر داشته باشید مدیران این سایت سرشان از شما مشغول تر است و فقط به عشق طارم از سرمایه و وقت خود برای آن خرج می کنند.

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم مرداد 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

برنامه‌هاي هفته جوان در شهرستان طارم

فرماندار طارم گفت: همزمان با هفته جوان به 21 زوج اين شهرستان كمك هزينه ازدواج اهدا مي‌شود.

غلامحسين رجبي در تشريح برنامه‌هاي هفته جوان در اين شهرستان اظهار داشت: ديدار جوانان اين شهرستان با امام جمعه و تجديد عهد با آرمان‌هاي مقدس نظام جمهوري اسلامي نخستين برنامه هفته جوان در شهرستان طارم است، اظهار داشت: غبار‌روبي و زيارت مزار شهدا و تجديد ميثاق با آرمان‌هاي شهدا از برنامه‌هاي روز نخست اين هفته است.

وي افزود: برگزاري جشن روز ميلاد قبل از نماز جمعه در مصلاي نماز جمعه آب‌بر، تجليل از جوانان برتر و شايسته شهرستان، برگزاري مراسم شب شعر با حضور جوانان، برگزاري مسابقات ورزشي در رشته‌هاي مختلف و نيز برنامه دوچرخه‌سواري همگاني در سطح شهر آب‌بر از ديگر برنامه‌هاي هفته جوان در شهرستان طارم محسوب مي‌شود.

فرماندار شهرستان طارم با اشاره به ديدار مسئولان اداره‌ها شهرستان طارم با جوانان كارآفرين اين شهرستان خاطرنشان كرد: اجراي نمايشنامه طنز با موضوع مبارزه با مواد مخدر در مجتمع فرهنگي آب‌بر در هفته جوان، برگزاري مسابقه جمله‌اي زيبا در وصف حضرت علي‌اكبر(ع) از سوي دانشگاه پيام نور و نيز مسابقه كتابخواني از وصيتنامه حضرت امام خميني‌(ره) با موضوع جوانان از ديگر برنامه‌هاي هفته جوان است.

وي تصريح كرد: برگزاري جلسه گفت‌وگوي آزاد جوانان با مسئولان شهرستان و بررسي مسائل و مشكلات آنان، برگزاري همايشي با موضوع بهداشت روان در هفته جوان، ديدار با جوانان معلول شهرستان، برگزاري برنامه شبي با قرآن با حضور جوانان در مسجد روستاي گوهر با همكاري سازمان تبليغات از ديگر برنامه‌هاي هفته جوان در شهرستان طارم است.

رجبي اضافه كرد: اهداي كمك هزينه ازدواج به 21 زوج منتخب از سوي كميته امداد، برگزاري همايش جوانان در شهر چورزق و برگزاري نمايشگاه تخصصي مهدويت توسط سازمان تبليغات برنامه‌هاي ديگر كميته برگزاري هفته جوان شهرستان طارم را شامل مي‌شود.لازم به ذكر است 11 شعبان مصادف با نخستين روز از مرداد ماه سال جاري، روز ولادت حضرت علي‌اكبر ‌(ع)، به عنوان روز جوان نامگذاري شده است.

+ نوشته شده در  جمعه یکم مرداد 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

کدام یک از طرح های زیر از اولویت بالاتری برخوردار می باشد؟

نیاز طارم

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

بررسي امكان كشت ديم نهال زيتون در طارم

چهار کارشناس مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با انجام یک تحقیق مشترک، بررسی امکان کشت دیم و نیمه دیم نهال های زیتون را در شهرستان طارم بررسی کردند.

 در نتایج این تحقیق آمده است: از عوامل محدوديت در توسعه كشت ديم زيتون، عدم وجود منابع آبي مطمئن، پراكنش نامناسب بارندگي، نفوذ پذيري كم خاك‌ها در اغلب مناطق زيتون كاري و پتانسيل بالاي خاك‌ها از لحاظ ايجاد روان آب در مناطق مناسب زيتون‌كاري مي باشد.در مناطقي كه به لحاظ اقليمي امكان كشت زيتون وجود دارد، معمولاً قسمت اعظم بارندگي‌ها در فصل زمستان (زمان استراحت درخت) رخ مي دهد. لذا درخت بهره چنداني از بارندگي‌ها نخواهد برد. در حالي كه زمان‌هاي بحراني نياز آبي درخت زيتون مصادف با فصولي است كه بارندگي صورت نگرفته و يا ميزان آن ناچيز است و نياز رطوبتي درخت را برطرف نمي‌كند.

كشت ديم زيتون در مناطق خشك و نيمه خشك با هدف توليد محصول اقتصادي نياز به تامين آب بصورت آبياري تكميلي در شرايط بحراني رشد گياه و يا ايجاد شرايطي جهت حفظ رطوبت خاك مي‌باشد. اين تحقيق به منظور بررسي امكان كشت نهال به صورت ديم و نيمه ديم (استفاده از آبياري تكميلي) و مطالعه اثر اعماق كشت جهت حفظ رطوبت بر روي خصوصيات رويشي نهال‌هاي تازه غرس شده زيتون در ايستگاه تحقيقات زيتون طارم اجراء شد.

اين آزمايش به صورت اسپيلت پلات و در قالب طرح پايه بلوك‌هاي كامل تصادفي با دو فاكتور سطوح آبياري به عنوان فاكتور فرعي شامل بدون آبياري (ديم)، آبياري پس از 300 ميليمتر تبخير و آبياري پس از 600 ميليمتر تبخير و همچنین فاكتور اعماق كشت به عنوان فاكتور اصلي بر روي يك رقم زرد زيتون به اجراء در آمد.

بر اساس نتايج به دست آمده اختلاف بين تيمارها در برخي از صفات اندازه گيري شده معني‌دار شد. با اينكه اثر اصلي سطوح آبياري و اعماق كشت نهال بر روي برخي از خصوصيات رويشي در سطح یک درصد معني دار شد، اما اثر متقابل اين دو فاكتور معني دار نشد و اين بدان معني بود كه اعماق كشت توانست ميزان رطوبت ذخيره شده را افزايش داده و آن را به تدريج در اختيار گياه قرار دهد و تنش ناشي از كمبود آب را در تيمارهاي ديم جبران نمايد.همچنین مشخص گردید كه مي‌توان با ايجاد شرايط مناسب ذخيره‌سازي رطوبت و كشت در اعماق مختلف نسبت به كشت ديم زيتون در مناطق كم باران نيز اقدام كرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم خرداد 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

قابل توجه رئیس جمهور محترم،پس از گذشت 4 سال مصوبه اولین سفر دوره ای شما به طارم هنوز آغاز نشده است

در حالي كه حدود 4 سال از دور اول سفر هيات دولت به استان مي گذرد و در آستانه سفر سوم هيات دولت به استان قرار داريم، موانعي كه بر سر راه احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم وجود دارد.

در دور اول سفر هيات دولت در ارديبهشت 85 به استان، مقرر شد تا دانشگاه زنجان نسبت به احداث دانشكده گياهان دارويي در طارم اقدام نمايد. اما تاكنون عليرغم اختصاص 10 هكتار زمين به اين مصوبه، هنوز اقدام جدي در اين زمينه صورت نگرفته است.

اين در حالي است كه پس از سفر هيات دولت به استان، زمزمه هايي در مورد اين مصوبه به گوش رسيد و اختلاف نظرهايي در اين زمينه به وجود آمد. برخي از مخالفان اين مصوبه معتقد بودند كه اين دانشكده توانايي استقرار در طارم را ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود.

در همين راستا بود كه چند ماه پس از سفر هيات دولت به استان، رئيس وقت دانشگاه زنجان در گفتگو با ايسنا به تشكيك در محل احداث دانشكده صنايع غذايي و توسعه كشاورزي و علوم دامي و گياهان داروئي طارم اشاره كرده و گفته بود: احداث اين دانشكده در طارم به اين سادگي‌ها امکان پذیر نیست.دكتر نداف، اين طرح را غيركارشناسي خوانده و خاطر نشان كرده بود: كارشناساني كه از طرف دانشگاه در جلسات دعوت شده بودند، اعلام كردند كه اين دانشكده خواست آنها نبوده و اين مصوبه غير كارشناسي است. هم اکنون رشته‌هايي در رابطه با صنايع غذايي و علوم دامي و توسعه كشاورزي در دانشگاه وجود دارد و ما مي‌توانيم گياهان داروئي را نيز در دانشكده كشاورزي راه اندازي كنيم.

همچنين رئيس فعلي دانشگاه زنجان نيز در جلسه پيگيري مصوبات سفر هيات دولت به استان و در حضور استاندار زنجان اعلام كرد كه اين مصوبه، قابليت اجرايي ندارد و بايد در دانشگاه زنجان احداث شود. همچنين اين مصوبه تاكيدي بر احداث در طارم ندارد و مي‌توان در دانشگاه زنجان نيز نسبت به راه اندازي آن اقدام كرد. اين گفته متفكر آزاد، با تذكر معاونت برنامه ريزي استاندار زنجان مواجه شد كه وي با خواندن عنوان مصوبه، تاكيد كرد كه منظور اصلي اين مصوبه، همان احداث در طارم مي باشد.

استاندار زنجان نيز با تاكيد بر اين مطلب، گفت كه حتي دانشگاه زنجان در اين زمينه 10 هكتار زمين در طارم را جهت احداث اين دانشكده گرفته است و بايد نسبت به راه اندازي آن اقدام نمايد.

البته پيش از اين نيز رئيس دانشکده داروسازي زنجان از احداث مرکز گياهان دارويي در طارم خبر داده بود. مهرداد حميدي بهمن ماه گذشته اعلام كرد كه به زودي کلنگ مرکز تحقيقاتي - توليدي مخصوص کشت و صنعت گياهان دارويي در طارم به زمين زده خواهد شد.

وي در گفتگو با ايسنا، ضمن اشاره به ويژگي هاي جغرافيايي و آب و خاک منحصر به فرد منطقه طارم، اظهار کرده بود: زميني به مساحت 40 هکتار براي راه‌اندازي اين پروژه به تملک دانشکده داروسازي استان درآمده است و با احداث اين مجموعه، بهره‌گيري آموزشي، پژوهشي و تحقيقاتي جهت مطالعه بر روي گونه‌هاي نادر گياهي استان و بهينه‌سازي آنها از اين پتانسيل صورت خواهد گرفت.اين مقام مسئول توليد گياهان دارويي را از ديگر برنامه‌هاي مرکز گياهان دارويي برشمرده و تصريح کرده بود: اين امر ضمن ايجاد اشتغال در مراحل مختلف کشت، برداشت و توليد گياهان دارويي در منطقه طارم، محصول توليدي را به صورت مستقيم وارد بازار دارويي کشور و حتي دنيا خواهد كرد.

پس از جلسه پيگيري مصوبات سفر هيات دولت به استان بود كه فرماندار طارم از آغاز احداث دانشکده كشاورزي گياهان دارويي و صنايع غذايي در آينده نزديك!!!!!!!!!! خبر داد. غلامحسين رجبي گفت: راه ‌اندازي دانشکده كشاورزي گياهان دارويي و صنايع غذايي اين شهرستان از مصوبه‌ هاي دور اول سفر هيئت دولت بود که متأسفانه اين مصوبه تاكنون تحقق پيدا نكرده و با مشكلاتي روبرو بوده است.

"برای دفاع از مظلومیت طارم،یک نسخه از این مطلب برای رئیس جمهور دکتر احمدی نژاد ارسال گردید"

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

تجلیل از بازنشستگان فرهنگی شهرستان طارم و همایش تجلیل از معلمان نمونه شهرستان طارم

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم از تمامی بازنشستگان و خانواده های محترم فرهنگیان متوفی شهرستان طارم با حضور فرماندار و مسئولین شهرستانی و آقایان صمدزاده و کرمی از کارشناسان  اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در کنار مرقد مطهر امامزاده جعفر (ع) شهر آب بر با اهدا لوح تقدیر مصور تجلیل به عمل آمد .

 تجلیل از بازنشستگان فرهنگی شهرستان طارم

همچنین طی مراسمی با حضور امام جمعه،مسئولین  ادارات و بانکهای شهرستان ، کارشناسان اداره ،معلمین گرامی و دانش آموزان عزیز در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از معلمان برتر و نمونه شهرستان طارم تقدیر به عمل آمد.

اسامي معلمان نمونه شهرستان طارم :

۱- خانم اكرم نبي لو از دبستان شهيد احمدي 
۲- خانم اكرم اسدي دبير تربيت بدني از مدرسه راهنمايي بعثت
۳-  آقاي منوچهر انبارلو دبير معارف اسلامي از مدرسه راهنمايي شهيد كشوري
۴- آقاي سعيد حيدري دبير علوم تجربي  از مدرسه راهنمايي شهيد ساجدين محمدي
۵- آقاي حميدضا جهاني دبير معارف اسلامي از پيشدانشگاهي علامه دهخدا
۶-خانم فضه رضايي دبير تاريخ از دبيرستان فاطميه و حجاب
۷- خانم فاطمه مرتضوي معاون هنرستان حجاب
۸- خانم سيده كبري موسوي مدير دبيرستان فاطميه 
 

همایش تجلیل از معلمان نمونه شهرستان طارم

منبع خبر :   روابط عمومی اداره آموزش و پرورش

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم اردیبهشت 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

بهشت گمشده، پژوهشي در تاريخ و جغرافياي طارم

بهشت گمشده، پژوهشي در تاريخ و جغرافياي طارم نام کتابی است که رامین سلطانی کار تالیف آن را تمام کرده و به امید خدا نیمه اول 89 منتشر می شود.
هم اکنون كتاب «جستارهايي در تاريخ زنجان» و به قلم رامين سلطاني توسط انتشارات نيكان كتاب منتشر شده که در نمايشگاه كتاب تهران در معرض ديد علاقه مندان گذاشته شده است.
لازم به ذكر است تاکنون سلطاني كتاب هايي از جمله كتاب زنجان-دفتر اول-كتاب شناسي زنجان مشتمل بر آثاري كه در مورد تاريخ، ادبيات، فرهنگ، قوميت، لهجه و جغرافياي استان نوشته است. و كتاب تاريخ تحليل مطبوعات زنجان را در دست تاليف و پژوهش است، در دست تحرير دارد.همچنين وي تحرير كتاب تاريخ زنجان را در كارنامه نويسندگي خود دارد.

وبسایت شهرستان طارم از درج این خبر بسیار مسرور بوده و برای آقای سلطانی آرزوی موفقیت دارد.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم اردیبهشت 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

ايستگاه تحقيقات زيتون طارم، قابليت تبديل به مركز بين‌المللي توليد زيتون را دارد

معاون پژوهشي مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان زنجان گفت: ايستگاه زيتون طارم در سطح كشور، مقام نخست را داراست و بر اساس توانمندي‌هايي كه دارد، مي تواند به يك مركز بين المللي توليد زيتون در سطح دنيا تبديل شود.

پرويز مرادي با بيان اينكه اين ايستگاه در حال حاضر یکی از بزرگترین بانک ژن‌های زیتون منطقه خاورمیانه مي باشد، اظهار كرد: در حال حاضر ايستگاه تحقيقات زيتون طارم داراي 42 هكتار مساحت و 200 ژنوتيپ زيتون جمع آوري شده از كل كشور است. همچنين 60 رقم زيتون از كشورهاي اسپانيا، ايتاليا، آمريكا، اردن، سوريه و يونان در اين مركز وجود دارد.

وي ادامه داد: وزارت جهاد كشاورزي و دفتر كميسيون بين المللي زيتون (IOC) تاكيد دارند كه ژنوتيپ‌ها و ارقام ايراني زيتون در كنار هم جمع آوري شوند تا يك تحقيقات پايه بر روي آنها آغاز شود؛ بنابراين قسمتي از برنامه‌هاي آتي ما بر روي همين طرح خواهد بود.

اين مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اجرای حدود 60 درصد طرحهای به زراعی و به نژادی زيتون کشور در ایستگاه طارم، با مصوبه موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر اين ايستگاه در رده ایستگاه‌های درجه یک تحقیقاتی قرار گرفته است.

معاون پژوهشي مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان در خصوص بين المللي شدن اين مركز گفت: اگر بتوانيم به كمك سازمان جهاد كشاورزي مصوبه‌ بين المللي شدن اين مركز را اخذ كنيم، قادر خواهيم بود با اعتبار، تجهيزات و نيروي انساني موجود و مورد نياز، تحقيقاتي را براي اولين بار در كشور و منطقه آغاز كنيم تا به يك نتيجه كاربردي براي تمام دنيا برسيم.

مرادي با بيان اينكه در سال گذشته 131 فقره طرح در اين مركز اجرا شد، بيان كرد: مركز داراي بخش‌هاي تحقيقاتي شامل اصلاح و تهيه نهال، بذر، آبخيزداري، منابع طبيعي، آب وخاك، گياه پزشكي، اقتصادي- اجتماعي، بررسي مسائل روستاييان و واحد ثبت گواهي بذر است.

وي به مهم ترين طرح‌هاي تحقيقاتي انجام شده در اين ايستگاه اشاره نمود و تصريح كرد: مطالعه مايكوفلور زيتون و بررسي اثرات آن در كيفيت روغن زيتون منطقه طارم، نقش هرس در كنترل پسيل زيتون و بررسي اثرات اين دو عامل در سال‌آوري درختان زيتون، بررسی مقدماتی و شناسایی بیماری‌های درختان زیتون در استان، بررسی تغییرات جمعیت پسیل زیتون و شناسایی دشمنان طبیعی آن در طارم، تعيين مناسب ترین زمان برداشت زیتون با تعیین درصد روغن در طول مراحل رشد و نمو میوه در طارم و ارزیابی خسارت سرمازدگی و انتخاب ارقام متحمل به سرما در زیتون از جمله اين طرح هاست.

اين مقام مسئول به توليد ساليانه بيش از 40 هزار نهال زيتون در ايستگاه تحقيقاتي طارم اشاره كرد و يادآور شد: همچنين در اين مركز همكاري و مشاوره در انجام پايان‌نامه‌هاي دانشجويي، توليد و فروش بيش از 21 تن زيتون سبز در سال 88 و توليد بالغ بر 40 تن زيتون سياه جهت استحصال روغن در سال گذشته صورت گرفت.

معاون پژوهشي مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان با اعلام برنامه هاي آتي تحقيقات زيتون، بيان كرد: تبدیل منطقه طارم به بانک ذخایر ژنتیکی زیتون در کشور (دره ارقام) با ايجاد كلكسيون بين‌المللي ارقام و ژنوتيپ‌هاي زيتون در ايستگاه، گزینش و معرفی ارقام و ژنوتیپ های امیدبخش، تعیین شناسنامه ژنتیکی ارقام مختلف زیتون موجود در ایستگاه تحقیقات زیتون، مطالعه واکنش ارقام و ژنوتیپهای مختلف زیتون به استرس های زنده و غیر زنده، تهیه نقشه ژنتیکی زیتون با استفاده از تلاقی ژنوتیپ های انتخابی و بررسی کیفیت روغن ارقام و ژنوتیپ های زیتون از جمله طرح هايي است كه در سالجاري در مركز دنبال مي شود.

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم اردیبهشت 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

همايش بزرگداشت علامه محمدباقر چرزه‌اي در طارم برگزار مي‌شود

همايش بزرگداشت علامه محمدباقر چرزه‌اي خردادماه سال جاري در شهرستان طارم برگزار مي‌شود.


علامه و فقيه بزرگ شيعه آيت‌الله سيد محمدباقر چرزه‌اي(شفتي) در سال 1175 ق در روستاي چرزه شهرستان طارم ديده به جهان گشود.وي در سن هفت سالگي به همراه خانواده از شهرستان طارم رهسپار شفت گيلان شده و پس از كسب آموزش‌هاي مقدماتي براي تكميل آموزه‌هاي ديني خود به نجف اشرف هجرت كرد.
اين عالم بزرگ شاگردان فراواني را در مكتب خود پرورش داده و آثار ارزشمند زيادي از خود برجاي گذاشته است كه محل رجوع و استناد در حوزه‌هاي علميه كنوني است.از شاگردان استاد كه در آسمان دانش ايمان به نورافشاني پرداختند مي‌توان به شيخ محمدمهدي بن حاج محمدابراهيم كلباسي، ميرزا ابوالقاسم بن حاج سيدمهدي كاشاني، حاج محمدجعفر آباده‌اي، محمدشفيع جابلقي، محمدتنكابني، سيد محمدباقر خوانساري، صفرعلي لاهيجي، ملا صالح برقاني قزويني، ملاجعفر نظرآبادي و سيدعلي طباطابيي زواره اي و ده‌ها شاگرد ديگر نام برد. اين فقيه بزرگ شيعه مسجد سيد اصفهان را ساخت و حتي كمك‌هاي فتحعلي شاه را براي ساختن اين مسجد قبول نكرد.

علامه محمدباقر چرزه‌اي كه 60 اثر از خود به جاي گذاشت، پس از يك عمر تلاش علمي و مبارزه سياسي عليه فتحعلي شاه و محمدشاه در سال 1260 ق در سن 85 سالگي در شهر اصفهان دارفاني را وداع گفت و به ديار حق شتافت.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي طارم با اشاره به شخصيت والاي معنوي اين عارف بزرگوار گفت: تجليل از شخصيت‌هاي برجسته يكي از مهم‌ترين سياست‌هاي فرهنگي است كه مي‌تواند موجبات جلب توجه عموم به ويژه جوانان را فراهم آورد.

+ نوشته شده در  جمعه دهم اردیبهشت 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

رشته های دانشگاهی و تعداد دانشجویان به تفکیک رشته در دانشگاه پیام نور طارم

در این مرکز هم اکنون10 رشته دانشگاهی دایر می باشد.
اسامی آنها به قرار زیر است:
                              
1-مهندسی فناوری اطلاعات (It) چندبخشی 40 زن 35  مرد
2-مهندسی علوم کشاورزی چندبخشی 39 زن  23  مرد
3-مهندسی اقتصاد کشاورزی چندبخشی 18 زن 19  مرد
4-مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی چندبخشی 8 زن 8   مرد
5-حقوق 62 زن 75  مرد
6-تاریخ 13 زن 16  مرد
7-حسابداری چندبخشی 85 زن 56  مرد
8-الهیات -ادیان و عرفان اسلامی چندبخشی 20 زن 9  مرد
9-الهیات – تاریخ فرهنگ ملل اسلام 31 زن 16  مرد
 10-الهیات– فقه و مبانی حقوق اسلامی 27 زن 13  مرد
 
برگرفته از وبسایت:http://www.pnuz.ir/tabid/318/Default.aspx
+ نوشته شده در  جمعه بیستم فروردین 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

افتتاح وب سایت پیام نور شهرستان طارم

وب سایت پیام نور شهرستان طارم با آدرسhttp://www.pnuz.ir/tabid/104/Default.aspx فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

در زیر تصویری از صفحه اول این سایت را مشاهده می کنید:

افتتاح وب سایت پیام نور شهرستان طارم

امیدوایم مسئولین این دانشگاه حضور در عرصه وب و اینترنت را جدی گرفته و برای بروز نگهداشتن سایت خود تلاش نمایند.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم فروردین 1389ساعت   توسط اسماعیل محمدی  | 

مطالب قدیمی‌تر